PAYLAŞ

Kasap Nusret’ten kansere davetiye (Mehmet Sarışın) Nusret fenomen olmuş ama bu konuda cahil kalmış! (Mehmet Sarışın)

Mehmet Sarışın – Türk kasabı Nusret internet sayesinde artık bir fenomen. Sosyal medyada yayınladığı videoları milyonlarca kişi izliyor. Ama en son yayınladığı video, kansere davetiye çıkarıyor. Bu haberde iki tane video var. İkisini de izleyin, sonra karar verin. Bunu siz siz olun sakın yapmayın, Nusret’e aldanmayın. Fenomen olmuş ama bu konuda cahil kalmış! Bu tam bir alüminyum folyo faciasıdır ve kansere davetiyedir.

İzleyin ve görün.

Bunu sakın yapmayın. İzleyin, görün… Ağır Metal Zehirlenmesi Nedenleri… Ağır metal zehirlenmesi; alüminyum, kurşun, cıva, kadmiyum, alüminyum, çinko, bakır, krom, nikel, siyanür, arsenik, kobalt, uranyum, magnezyum, manganez, çinko gibi ağır metallerin vücutta birikmesinden kaynaklanır.

Hava kirliliği, egzoz dumanı, çizilmiş teflon tavalar, amalgam diş dolguları, dip balıkları, yeni mobilyalarda ve duvar boyalarında kullanılan koruyucu kimyasallar, makyaj malzemeleri, tarım ilaçları, aşılar, bazı oyuncaklar, alüminyum folyolar, kırılmış floresan ampuller, paslanmış borulardan gelen sular; bunların hepsi gündelik yaşamımızda sık sık kullandığımız ya da bir şekilde mecburen maruz kaldığımız şeyler ve bol miktarda ağır metal içeriyorlar.

Çocuklarınıza kurşun içermeyen oyuncaklar almak, alüminyum folyonun ısıyla temas etmesine izin vermemek, teflon yerine çelik tencere kullanmak gibi önlemlerle mümkün olduğunca bu maddelerden uzak durmanız gerekiyor.

OKU ➤  Esra Nur Türker, Doha'yı yazdı

Belirtileri: Karın ağrısı, bulantı, kusma Eller ayaklarda uyuşma, karıncalanma, güçsüzlük Halsizlik Depresyon eğilimi Kas ve eklem ağrıları Sık hastalanmak Kansızlık Kısırlık Kemik erimesi Alzheimer, bunama, parkinson Böbrek yetmezliği Karaciğer hasarı Otoimmün hastalıklar

Tedavisi: Bu hastalığın kan testleriyle teşhisi konabilir. Fakat bazen metaller iç organlarda biriktiği için kan testleri sonuç vermemektedir. Bu durumda idrar, saç ve doku testleri de yapılabilir. Hastalık ilaçla tedavi edilebilir fakat bu ilaçların ciddi yan etkileri vardır. Ağır metal zehirlenmesi için alternatif tedaviler de mevcuttur. Örneğin, fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş ağır metallerden kurtulmak için detoks kürü yapmayı önermektedir.

OKU ➤ ‘Survivor 2017’ yarışmacıları içinde en çok kim arandı?
Bu hastalığı yaşayanların bir hafta detoks kürüne, bir hafta normal beslenmeye dönüşümlü olarak iyileşene dek devam etmesini tavsiye etmektedir. Detoks kürü yapılan hafta et ve süt ürünlerinin tüketilmesi yasaktır ve glutensiz diyet önerilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın