PAYLAŞ
kaan tangöze

Kaan Tangöze’den ‘Akasya Kültür Sanat’ta akustik performans!

Duman grubunun solisti Kaan Tangöze, Akasya Kültür Sanat’ta dün akşam akustik bir konserle hayranları ile buluştu

Türk rock müziğinin başarılı temsilcilerinden Kaan Tangöze, Akasya Kültür Sanat‘ta dün akşam akustik bir konserle hayranları ile buluştu. Sadece gitarı ile eserlerini seslendiren Tangöze’nin biletleri günler öncesinden tükendi. Sanatçı, şarkıları ile olduğu kadar seyircileri ile kurduğu sıcak diyaloglarla da unutulmaz bir gece yaşattı.

Kaan Tangöze kimdir?

Kaan Tangöze, 5 Eylül 1973; İstanbul doğumlu, Türk müzisyen… Şişli Terakki Lisesi, Bilkent Üniversitesi Otel Yönetimi ve Turizm Bölümü’nü bitirmiştir. ABD’de Seattle Üniversitesi’nde ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Alternatif rock müziği yapan Duman grubunun solisti ve gitaristi. Solaktır. Tam adı Rıza Kaan Tangöze’dir.

kaan tangöze

Müzik kariyeri

ABD’de eğitimini sürdürürken Yakup Trana ile beraber müzik çalışmalarına da devam etti. Seattle’da yazdığı ‘LaLaLa’ isimli bir parçası ABD’de yayınlanan iki toplama albümde yer aldı. 1999 yılında, Batuhan Mutlugil ve Ari Barokas’la Duman’ı kurmuştur. Duman kurulmadan önce Ari Barokas ile birlikte Mad Madame isimli grunge/cover yapan bir grupları vardı.Ocak 2006’da, Duman grubundan Batuhan Mutlugil ve Yakup Trana’yla beraber, Karanlıkta ve Tam Olsun adlı iki parçanın yer aldığı Karanlıkta isimli bir solo çalışma yaptı. Yeşim Salkım’ın Beyhude isimli parçasında vokal yaptı. Vokalistliğini yaptığı Duman grubunun şimdiye kadar 6 stüdyo albümü, 2 konser albümü ve 1 konser DVD’si vardır.

OKU ➤  Neslişah Alkoçlar'ı kızdıran yorum

Diskografi

Eski Köprünün Altında (1999)
Belki Alışman Lazım (2002)
Seni Kendime Sakladım (2005)
Duman I (2009)
Duman II (2009)
Darmaduman (2013)
Gölge Etme (2015)
Konser Albümleri[değiştir | kaynağı değiştir]
Konser (2003)
Bu Akşam (2004)
Rock’n Coke Konseri (2008)
Canlı (2011)
Tek Çalışmaları[değiştir | kaynağı değiştir]
Yakup & Kaan & Batuhan – Karanlıkta
Gölge Etme
Bekle Dedi Gitti
Bir Kız Bana Emmi Dedi
Şanlı Millet
Taksim Meydanı
Bir Rüya Gördüm
Amerikan Kovboyları
O Yolda
Kalmak Türküsü
Tersname
Kıyamet

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın