PAYLAŞ

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, hasta veya mağdur çocukların dileklerini yerine getiren, iyilik dolu program “İyilik Kulübü” 04 Şubat Cumartesi akşamı saat 23.35’de ekrana gelecek.

TRT 1’in iyilik temalı programı “İyilik Kulübü”nün 13. bölümünde annesi ve abisi ile birlikte Bursa’da yaşayan 9 yaşındaki Ali Efe Nabi’nin dileği gerçek oluyor.

TOFAŞ Basketbol Takım oyuncuları ile tanışmak ve onların bir maçını izlemek isteyen Ali Efe’nin dileğini yerine getirmek isteyen İyilik Kulübü Ekibi, ona unutamayacağı bir gün yaşatmak için güzel bir sürpriz hazırladı.

Öncelikle, Karagöz Müzesi’ni ziyaret eden Ali Efe, iyilik Kulübü ekibi ve ailesi ile müzeyi gezdi ve Karagöz Hacivat oyununu izledi. Sonrasında, Anadolu Arabaları Müzesi’ne giden Ali Efe, geçmişten günümüze otomobilleri inceledi. Anadolu Arabaları Müzesi’nden sonra Tofaş Basketbol Takımının antrenmanına giden Ali Efe, tüm takım oyuncuları ile tanışıp, antrenmana katıldı.

Ertesi gün en yakın arkadaşı ve ailesi ile TOFAŞ- PINAR KARŞIYAKA maçına giden Ali Efe, maçtan önce takımla tekrar sahaya çıktı ve saha kenarından maçı izledi.

Her aşamada uzmanların görüşü alınarak hazırlanan, Işık Yönt, Ömer Fırat Köker ve Cansın Bezircilioğlu tarafından sunulan “İyilik Kulübü” 04 Şubat Cumartesi akşamı saat 23.35’de TRT 1 ekranında olacak.

İyilik Kulübü

Türkiye’nin her yerinden, hasta, travma geçirmiş, savaş mağduru, yetim, öksüz, ebeveynleri şehit veya gazi olmuş çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen “İYİLİK KULÜBÜ” yeni sezonda TRT1 ekranlarında olacak.

Her bölümde özel durumu olan bir çocuğun hayali gerçekleştirilecek. Hayran olduğu futbolcu ile tanışıp onunla sahaya çıkan, beraber keyifli bir gün geçiren çocuğun yaşadığı coşkulu mutluluk… Ya da ailesiyle ilk defa İstanbul’u gören ve boğaz kıyısında keyifli bir akşam geçiren hasta bir çocuğun tattığı tarifsiz neşe, İYİLİK KULÜBÜ’nde ekrana yansıyacak.

Çocukların hayalleri gerçekleştirilirken, her aşamada uzmanların görüşü alınan programda amaç sadece tek bir hayali gerçekleştirmek değil. Programın en büyük amacı; çocuklara yaşamak zorunda kaldıkları zorlukları unutturacak, hayatlarında fark yaratacak ve belki yıllar sonra bile hatırladıklarında mutlu olacakları bir gün geçirtmek. Bu sayede yaşadıkları travmaları daha kolay atlatmaları sağlanacak.

Her bölümde bir özel çocuğun hayalini gerçekleştiren İYİLİK KULÜBÜ, geleneksel çizginin aksine bir sunucu yerine üç kişiden oluşan bir ekip tarafından sunuluyor.  Hayatlarındaki zorlukları ve sıkıntıları bir günlüğüne kenara bırakan çocukların o gün yaşadıkları, ekrana neşeli, enerjik ve eğlenceli bir şekilde yansıyacak.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın