PAYLAŞ

Mehmet Sarışın – Türkiye’nin Süperstar’ı, efsane şarkıcı Ajda Pekkan şu günlerde ne yapıyor, ne ediyor, bilmiyorum ama onu çok eskiden beri tanıdığımdan dolayı, soğuk kış günlerinde evindeki şömineyi yakmak için, hayli güçlük çektiğini biliyorum. 

Ajda Pekkan şömine yakmayı pek beceremez ama bu işi kendisinde başkasına da yaptırmaz. Uğraşır, uğraşır ve sonunda başarır.

Madem haftaya Ajda Pekkan yazısıyla başladık, biraz ondan bahsedeyim.

Mesela; Ajda Pekkan’ın soğan takıntısı vardır. Hatta takıntı değil fobi. Çok titiz ve hijyen bir kadın olan Ajda Pekkan, soğan kokusuna dahi tahammül edemez. Özellikle kavrulmuş soğanın kokusunu alınca çılgına dönen Ajda Pekkan, evine soğan sokulmasını yasaklamıştır. Aşçısına da talimat vermiştir. Süperstar’ın evinde çalışanlar, eğer soğan kokarsa, güle güle…

Ajda Pekkan’ın en büyük keyfi ise şöyle şatafatlı şekilde hazırlanmış bir kahvaltı sofrasıdır. Süperstar, her sabah bir bardak süt, yulaf ezmesi, tarçın ve bal yer. Öğlen Çin’den getirttiği yeşil çay içer. Bir de ılık su, yarım çorba kaşığı pekmez ve limon sıkarak hazırladığı karışımı hiç atlamaz.

Şimdi muhabir arkadaşlarıma bir tavsiyem var.

Ajda Pekkan’a ‘Aşk hayatınız nasıl gidiyor, birlikte olduğunuz kimse var mı’ diye sakın sormayın.

Zamanında yaşadığı aşkları ilk benimle paylaşırdı ve insanlar benden öğrenirlerdi. Bu konudaki daimi danışmanı bendim. Şimdi görüştüğümüz zaman sadece kedisinden bahsediyor.

Kızar sonra size…

OKU ➤  İflas ettiğini açıkladı!

Ne aşkı artık, bu yaştan sonra…

Ama Ajda Pekkan bir efsane. Aşklarıyla değil, şarkılarıyla anılacak hep…

Bu vesileyle Dr. Yıldırım Aktuna’yı da rahmetle anıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın