PAYLAŞ

Ferzan Özpetek’in kendi kitabından sinemaya uyarladığı filmin başrollerinde Nejat İşler, Mehmet Günsür, Tuba Büyüküstün gibi oyuncular yer alıyor.

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar.

Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır.

Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır.

Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur.

Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir.

Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

Ferzan Özpetek instagram’da şöyle paylaştı

ferzanozpetekIstanbul Kırmızısı. 3 Mart. Rosso istanbul. Fragmanı bu akşam 21:00 de @bkmonline da. #rossoistanbul #istanbulkirmizisi #bkm #imaj #halitergenc #tubabüyüküstün #mehmetgünsür #nejatisler #serrayilmaz #zerrintekindor #rehaözcan #çiğdemselışıkonat #aytengökçer #ipekbilgin #şerifsezer #rızakocaoğlu #bkm

OKU ➤  Sinan Akçıl fena rezil oldu

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın