PAYLAŞ
marie

İngiliz şarkıcı Marie ile Cizreli Mehmet Ali’nin düeti sosyal medyayı salladı

İngiliz şarkıcı Anne Marie, Sean Paul ile seslendirdiği ‘Rockabye’ düetini, Cizreli vatandaşla Smule uygulamasından yaptı. Marie, şarkıyı İngilizce, Cizreli Mehmet Ali Şahin ise, Kürtçe seslendirdi. Ortaya ilginç görüntüler çıktı.

DÜET HERKESİ ŞAŞIRTTI

Smule adlı program herkese düet yapma imkanı sunuyor. Bu imkandan Cizreli Mehmet Ali Şahin’de yararlandı. Ünlü şarkıcı Anne Marie’nin bu düeti gerçekleştirmesi herkesi şaşırttı.Çok ses getiren bu videoyu Cizreli Mehmet “Sadece bir şaka yaptım” başlığı altında kendi hesabından paylaştı. Kısa sürede binlerce kişi izledi.

ANNE MARİE KİMDİR?

Anne-Marie David, müzik hayatına 1972’de Jesus Christ Superstar oyununda Mary Magdelena rolü ile parlamaya başlamıştır. 1972’nin Haziran ayında Olympia’da oyunu sunarlar. Lüksemburg tarafından gelen Eurovision teklifini kabul eder.

1973 Eurovision Şarkı Yarışması
David, ülkeyi Tu te reconnaîtras adlı şarkıyla temsil etti. İspanyol ve İngiliz şarkılarıyla geçen kıyasıya mücadele sonunda ikinci İspanya’nın 4 puan önünde birinciliği kazandı. Şarkının İtalyanca, İngilizce, Almanca, Türkçe gibi birçok dilde versiyonunu söyleyen David, Avrupa’da önemli bir yer kazandı.

Türkiye yılları
Sanatçı bir Avrupa turnesinden sonra 1974 yılında Türkiye’ye geldi. Burada “Neşeli Gençleriz Biz / İnanma” ve “Hayat ve Ben / Sil Baştan” 45liklerini yayınladı. Özellikle Çiğdem Talu’nun sözlerini yazdığı ve David’in farklı Türkçesi ile seslendirdiği Neşeli Gençleriz Biz ilgi topladı. Sanatçı Müjdat Gezen’in oynadığı Pembe Panter adlı filmde “Hayat ve Ben” şarkısıyla yer aldı ve filmde göründü. Bir adet de Türkçe albüm çıkardı. 1974 ve 1975 tarihlerinde Fahri Korutürk tarafından ödüllendirildi.

OKU ➤  İddialı dizi final yapıyor

İngiliz şarkıcı Marie ile Cizreli Mehmet Ali’nin düeti sosyal medyayı salladı

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın