Ana Sayfa Biyografi İbrahim Erkal yaşam savaşını kaybetti!

İbrahim Erkal yaşam savaşını kaybetti!

İbrahim Erkal yaşam savaşını kaybetti! Salı günü beyin ölümü gerçekleşen şarkıcı İbrahim Erkal hayatını kaybetti.

PAYLAŞ

İbrahim Erkal yaşam savaşını kaybetti! Salı günü beyin ölümü gerçekleşen şarkıcı İbrahim Erkal hayatını kaybetti.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren ve önceki gün beyin ölümü gerçekleşen ancak hayati fonksiyonları devam ettiği açıklanan İbrahim Erkal’ın dün gece saat 22.10’da kalbi durdu.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Necdet Sağlam, yaptığı açıklamada, beyin ölümü gerçekleşen Erkal’ın saat 22.10’da kalbinin de durduğunu belirterek, vefat ettiğini söyledi.

Sağlam, “Değerli sanatçımız İbrahim Erkal bugün saat 22.10’da kalbinin de durması sonucu vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dileriz” dedi.

Evinin otoparkında baygın halde bulunan ve beyin kanaması ön tanısı ile hastaneye kaldırılan İbrahim Erkal 2,5 saat süren ilk ameliyatın ardından yoğun bakıma alınmıştı.

İkinci ameliyat için beyin ödeminin geçmesi beklenen Erkal 29 gündür yoğun bakımdaydı.

Doktoru tarafından hayatını kaybettiği açıklanan İbrahim Erkal’ın resmi facebook hesabından da bir duyuru yapılarak, “Abimiz, Ozanımız gitti. Başımız sağ olsun” denildi.

İbrahim Erkal yaşam savaşını kaybetti!

Önceki gün beyin ölümü gerçekleşen ve bu akşam da kalbinin durduğu doktoru tarafından açıklanan ünlü sanatçı İbrahim Erkal için ailesi resmi facebook hesabından bir açıklama yaptı.

“ABİMİZ, OZANIMIZ GİTTİ”

Daha önce beyin ölümünün gerçekleştiğini doktorlarından önce açıklayan ve sanatçının vefat ettiğini duyuran aile, bu kez mesajını resmi açıklama yapıldıktan sonra paylaştı.
Mesajda “SÖYLENECEK TEK KELİME YOK…SANATÇIMIZ,ABİMIZ,OZANIMIZ,ŞAİRİMİZ GİTTİ. BAŞIMIZ SAĞOLSUN…” denildi.

OKU ➤  Dizi sona erdi, takip de bitti!

İbrahim Erkal kimdir?

İbrahim Erkal (d. 10 Ekim 1967; Narman, Erzurum), Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncu. 1984 yılında İbrahim Güzelses adıyla “Sarhoş Baki (Erzurum Türküleri)” adlı ilk albümünü çıkardı. Fakat sesini duyuramadı. 1994 yılının ilk ayında kendi adıyla çıkardığı ilk albümü Tutku adlı albümünü yayınladı. Bu albümle sesini duyurmayı başardı ve müziğiyle insanların ilgi odağı oldu. 1995 yılının ilk aylarında Sıra Bende/Aklımdasın adlı ikinci albümünü yayınladı. Albümdeki, “Sevmesende Olur” ve “İnsafsız” gibi şarkılar ön plana çıktı. 1996 yılının yaz aylarında üçüncü albümü Gönlünüze Talibim çıkmıştır. Albümün çıkış parçası olan “Unutmayacağım” yayınlanmıştır ardından ikinci parça “Canısı” yayınlandığında albüm büyük bir patlama yaşadı. Albüm listelere girdi ve satışları oldukça yükseldi. Albümdeki bir şarkı hariç hepsinin sözü İbrahim Erkal’a aitti. Daha sonra albümden “Erzurum’a Gel” adlı şarkı yayınlandı. İbrahim Erkal, ülke çapında tanındı. Albümün büyük başarısından sonra, Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde dört dalda aday gösterildi ve ikisini kazanarak geceden iki ödülle birden ayrıldı. 1997 yılında Canısı adlı TV filminin baş rolünde Emine Ün ile birlikte oynadı. Film yayınlandığı gün çok reyting alınca dizi olarak yayınlanma kararı alındı. Aynı yıl Canısı adıyla STAR’da dizi olarak yayınlanmaya başlandı. Daha sonra dizi SHOW’a geçti ve 1998 yılında ekranlara veda etti.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın