PAYLAŞ

SON DAKİKA!

İbrahim Erkal son yolculuğuna uğurlanıyor

30 günlük yoğun bakım savaşının ardından hayatını kaybeden ünlü sanatçı İbrahim Erkal son yolculuğuna uğurlanıyor.

İbrahim Erkal’ın cenazesine katılanlar, sanat dünyasının ilgisizliği konusunda isyan etti.

Beyin kanaması geçirdikten sonra günlerdir komada kalan ünlü sanatçı İbrahim Erkal 50 yaşında hayatını kaybetmişti. Ünlü sanatçı için Üsküdar’da bulunan Marmara İlahiyat Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenleniyor. Usta sanatçının cenazesi Türk bayrağına sarılı şekilde cami avlusuna getirildi.

İbrahim Erkal son yolculuğuna uğurlanıyor

Cenaze namazı öncesi caminin avlusu dolup taşarken, usta sanatçının kardeşleri Abdullah ve Erdal Erkal ile eşi Filiz Akgün’ün amcası Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün taziyeleri kabul etti. Erkal’ın eşi Filiz Akgün’ün acısı ise kameralara yansıdı. Oğluyla birlikte bir bankta oturarak taziyeleri kabul eden Akgün’ün bir hayli üzgün olduğu görüldü.

VEFASIZLIK TEPKİSİ

Bzı ünlü isimler İbrahim Erkal’ın cenazesine gelmeyen sanat dünyasından isimlere tepki gösterdi. İbrahim Erkal’ın cenazesi kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Bugün uğurlanıyor! İbrahim Erkal nerede ne zaman defnedilecek? İstanbul Maltepe’deki evinin otoparkında 12 Nisan’da geçirdiği beyin kanamasının ardından tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı İbrahim Erkal’ın cenazesi bugün toprağa veriliyor. Ünlü türkücü, öğle namazını müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde yapılacak törenin ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecek. Taziyeler ise Maltepe Stadı’nın yanında bulunan Erzurumlular Vakfında kabul edilecek. Bu arada İbrahim Erkal’ın vefatı sanat dünyasını hüzne boğdu. Dostları dün sosyal medyada üzüntülerini dile getirdi. İbrahim Tatlıses “Üzüntüden kahroldum…”; İzzet Yıldızhan “Keşke o umut dediğimiz şey gerçekleşseydi. Vefatıyla ailesini, sevenlerini üzdü”; Cengiz Kurtoğlu “Canım kardeşim nurlar içinde uyu” dedi.

İbrahim Erkal nerede ne zaman defnedilecek? Ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı İbrahim Erkal tedavi gördüğü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Sanatçının cenazesinin cumartesi günü öğle namazına mütakip Üsküdar’da bulunan Marmara İlahiyat Camii’den kaldırılarak Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedileceği belirtildi. Sanatçının vefat haberini alan yakınları ve sevenleri hastaneye akın etti.

OKU ➤  Grand Cherokee Trackhawk en hızlı spor araç

Bugün uğurlanıyor! İbrahim Erkal nerede ne zaman defnedilecek?

Hastane önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan Erzurumlular Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Süha Dengizek; “Acı haberi aldık hazırlıklıydık. 11.20 civarında İbrahim Erkal’ımızı kaybettik. Yapacak bir şeyimiz yok. Cenaze Karacaahmet Mezarlığı’nda, bir otopsi isi var. Ailesi karar verirse otopsiye cumartesi cenazesini kaldırmayı düşünüyoruz. Türk milleti büyük bir evladını kaybetti. Erzurumlular Erzurum’un yetiştirdiği ender insanlardan bir kardeşimizi kaybettik. Rabbim makamını cennet etsin. İbrahim Erkal kaza geçirdiği gün son saatine kadar biz beraberdik. Basında bir takım şeyler çıktı İbrahim Erkal alkollü falan… İbrahim bugün Kur’an’la zemzem içerek ruhunu teslim etti. Rabbim mekanını cennet etsin başka Bir şey demiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bugün uğurlanıyor! İbrahim Erkal nerede ne zaman defnedilecek?

Aile adına konuşan İbrahim Erkal’ın eşinin amcası ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ise; “Kıymetli kardeşimiz, yeğenimin eşi, Türk halk müziğinin çok değerli sanatçısı İbrahim Erkal kardeşimizi kaybettik 23.00 sularında. Cenaze cumartesi günü öğle namazına müteakiben Marmara İlahiyat Camii’den kaldırılarak Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedilecektir. Taziye kabulü Erzurumlular Vakfı’nda yapıalcaktır. Erzurumlular Vakfı Maltepe Stadı’nın bitişiğindedir. Bugüne kadar ilgisi ve alakasını esirgemeyen başta basın mensuplarımız olmak üzere bütün eş, dost, arkadaşlarımıza şahsım ve tüm aile adına; tüm Erzurumlular adına, tüm sevenleri adına çok teşekkür ediyorum. Liv Hastanesi’nde ve bu hastanede yani Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde emeği geçen bütün hocalarıma, doktorlarıma, çalışanlara yine aile adına, şahsım adına, tüm sevenleri adına, Erzurumlu dostlarım adına teşekkür ediyorum. Hepsi haklarını helal etsin.” dedi.

OKU ➤  7 Nisan Cuma reytingleri

(İHA)

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın