PAYLAŞ

Hürriyet yazarı medyayı salladı… Ayşe Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan için “seviyorum bu adamı” dedi. Ertuğrul Özkök’ün sıkça yazılarına atıf yaptığı Hürriyet internet sitesi yazarı Ayşe Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan için “seviyorum bu adamı” dedi.

Baykal, bugünkü yazısında Erdoğan’a destek verirken şu ifadeleri kullandı:

“Tayyip Bey’e;

Kanal D ve CNN ortak yayınına konuk olarak katılarak Başkanlık Sistemini anlattığı için,

Sistemi “Neden ‘Evet’ demeliyiz?” üzerinden konuştuğu için,

Saadet Partisi tabanını ötekileştirmediği için teşekkür ederim.

Çok sevdim bu davranışı. Zaman zaman eleştirsem de seviyorum bu adamı.”

Ayşe Arman ikiz kardeşler Ayşe Baykal ve Hanife Baykal ile yaptığı röpüraja şöyle giriş yapmıştı: Üç Yay’ız. Üçümüz de özgürlüğümüze düşkünüz. Kısıtlanmaya gelemeyiz! Kim bize zincir vuracakmış şaşarız! Ben şans eseri evlendim. Bu kafayla evde kalırdım. Tıpkı Ayşe Baykal ve Hanife Baykal gibi.
Onlar da sınırlandırılmaya gelemeyen kadınlar. “Karşımıza bir Ömer Bey çıkmadı ki evlenelim!” diyorlar. Beni güldürüyorlar. Yay burcuyuz ya, gülünce üçümüzün de gözleri kayboluyor! Çok tatlılar ve hafif çatlaklar. Ama ağızlarından çıkan her cümle samimi. Baskıcı erkek istemiyorlar, onları değiştirecek erkek istemiyorlar, yazı da yazabilmek istiyorlar, fotoğrafları gazetede de çıksın istiyorlar, özgür olabilmek istiyorlar.
Ayşe Baykal, Hürriyet Sosyal’in yazarı. Hatta Hürriyet Dünyası’nın ilk başörtülü yazarı. 25 bin takipçisi var. Eğlenceli, farklı, cesur yazılar yazıyor. Kız kardeşi Hanife, “Ayşe yazıyor, faturayı ben ödüyorum!” diyor. Anlayacağınız ne kendi mahallelerine ne de Hürriyet okuruna yaranabiliyorlar. Hürriyet okuru, “Başörtülü kadın niye burada yazıyor?” diyor, kendi mahallelisi de “Senin orada ne işin var!” diyor. 

Ayşe Arman ikiz kardeşler Ayşe Baykal ve Hanife Baykal ile yaptığı röportaja şöyle giriş yapmıştı:

Üç Yay’ız. Üçümüz de özgürlüğümüze düşkünüz. Kısıtlanmaya gelemeyiz! Kim bize zincir vuracakmış şaşarız! Ben şans eseri evlendim. Bu kafayla evde kalırdım. Tıpkı Ayşe Baykal ve Hanife Baykal gibi. Onlar da sınırlandırılmaya gelemeyen kadınlar. “Karşımıza bir Ömer Bey çıkmadı ki evlenelim!” diyorlar. Beni güldürüyorlar. Yay burcuyuz ya, gülünce üçümüzün de gözleri kayboluyor! Çok tatlılar ve hafif çatlaklar. Ama ağızlarından çıkan her cümle samimi. Baskıcı erkek istemiyorlar, onları değiştirecek erkek istemiyorlar, yazı da yazabilmek istiyorlar, fotoğrafları gazetede de çıksın istiyorlar, özgür olabilmek istiyorlar. Ayşe Baykal, Hürriyet Sosyal’in yazarı. Hatta Hürriyet Dünyası’nın ilk başörtülü yazarı. 25 bin takipçisi var. Eğlenceli, farklı, cesur yazılar yazıyor. Kız kardeşi Hanife, “Ayşe yazıyor, faturayı ben ödüyorum!” diyor. Anlayacağınız ne kendi mahallelerine ne de Hürriyet okuruna yaranabiliyorlar. Hürriyet okuru, “Başörtülü kadın niye burada yazıyor?” diyor, kendi mahallelisi de “Senin orada ne işin var!” diyor. Hem arada hem evde kalmışlar anlayacağınız! İnanılmaz komplekssiz iki kadın. Ve güzeller. Birbirlerine takılıyorlar, hem birbirleriyle hem kendileriyle dalga geçiyorlar. Bir sürü konuda çok iyi anlaştık. Aramızda başörtüsü yoktu. Ve zannedilenin aksine ayrı dünyaların insanı değildik. İnanılmaz açıksözlü, lafını esirgemeyen, iyi niyetli ve harbi tipler. Yolları açık olsun…

OKU ➤  Survivor'da dün akşam araba ödülünü kim kazandı?

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın