PAYLAŞ

Hürriyet ve Posta satılacak mı? KAP’a açıklama yapıldı

Hürriyet Gazetecilik ve Doğan Gazetecilik, Kamuyoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yaptı. Açıklamalarda Hürriyet ve Posta gazetesinin satılacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Hürriyet Gazetecilik ve Matbacılık A.Ş.’den KAP’a yapılan açıklama şöyle: “Hafta sonunda bazı basın yayın organlarında ve medyada yer alan, “Şirketimiz’in ve/veya Hürriyet Gazetesi’nin satıldığı” yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Mevcut durum itibariyle bu kapsamda alınan bir Yönetim Kurulu Kararı bulunmadığı gibi, yapılan herhangi bir çalışmada bulunmamaktadır. Diğer taraftan, yine hafta sonunda bazı basın yayın organlarında ve medyada yer aldığı şekliye,Vuslat Sabancı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan istifa ettiği şeklindeki haberler de gerçeği yansıtmamaktadır. Doğrusu şu şekilde olacaktır; 30 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda seçilen Yönetim Kurulumuz henüz görev dağılımı yapmamış olup, Yönetim Kurulumuz’un yapacağı görev dağılımı sonrasında Vuslat Sabancı Yönetim Kurulumuz’da “üye” sıfatı ile görevine devam edecektir. ”

DOĞAN GAZETECİLİK’İN AÇIKLAMASI

Doğan Gazetecilik A.Ş. ise şu bildirimde bulundu: “Hafta sonunda bazı basın yayın organlarında ve medyada yer alan, Şirketimiz bünyesinde faaliyet gösteren Posta Gazetesi’nin “satıldığı” yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Mevcut durum itibariyle bu kapsamda alınan bir Yönetim Kurulu Kararı bulunmadığı gibi, yapılan herhangi bir çalışmada bulunmamaktadır.”

Hürriyet’te kritik istifa… Vuslat Doğan Sabancı Hürriyet’teki görevinden istifa etti.

Hürriyet gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı istifa etti. Ayrılık kararını Hürriyet çalışanlarına gönderdiği bir veda maili ile duyuran Vuslat Doğan Sabancı, yönetim kurulundaki görevine devam edeceğini açıkladı. Vuslat Doğan Sabancı, yeni yönetim kurulu başkanının kim olacağını açıklamasa da yeni ismin mevcut yönetim kurulu üyeleri arasından seçileceğini bildirdi.

OKU ➤  Vuslat Doğan Sabancı'nın yerine gelen isim belli oldu

İSTİFANIN PERDE ARKASI

Aydın Doğan’ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ’ın AKP’ye günlük raporlar verdiği maillerinin ortaya çıkmasının ardından Yalçındağ, Doğan Medya’daki görevinden istifa etmişti. Doğan Medya’nın yönetiminde Vuslat Doğan Sabancı ile damat Mehmet Ali Yalçındağ arasındaki çekişme de gündeme gelmişti. Yalçındağ istifasının ardından tasarladığı değişiklikler Doğan Medya’da tek tek gerçekleşti.

Deniz Zeyrek Hürriyet Ankara Temsilciliği’nden alınarak yerine Hande Fırat getirildi.

Ahmet Hakan ise Kanal D haberin ekran yüzü oldu.

Sedat Ergin de Hürriyet’teki koltuğunu Fikret Bila’ya bıraktı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın