Hülya Polat’tan Karadeniz türküleri

Hülya Polat'tan Karadeniz türküleri... Karadeniz müziğinin sevilen sesi Hülya Polat, 'Kadınlar Baş Başa' programında birbirinden hareketli Karadeniz türküleri söyledi, kadınlar horon tepti.

PAYLAŞ

Hülya Polat’tan Karadeniz türküleri… Karadeniz müziğinin sevilen sesi Hülya Polat, ‘Kadınlar Baş Başa’ programında birbirinden hareketli Karadeniz türküleri söyledi, kadınlar horon tepti.

İSTANBUL (İHA)

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen ‘Kadınlar Baş Başa’ programında esenlerli kadınlar müzik ziyafeti yaşamaya devam ediyor.

Hülya Polat’tan Karadeniz türküleri… Karadeniz müziğinin sevilen sesi Hülya Polat, ‘Kadınlar Baş Başa’ programında birbirinden hareketli Karadeniz türküleri söyledi, kadınlar horon tepti.

“ANNESİZ ÇOCUKLARI UNUTMAYIN”

Program kapsamında, Karadeniz müziğinin sevilen seslerinden Hülya Polat, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde bir konser verdi. ‘Gülden Güzeli Yoktur’ adlı türküyle konserine başlayan Polat, yaklaşan Anneler Günü’nün çok değerli olduğundan bahsederek, “Annesiz kalan çocukları da unutmayın, sadece kendi çocuklarınızı değil tüm çocukları sevin” dedi.

POLAT SÖYLEDİ, KADINLAR HORON TEPTİ

Konserde “Zahide”, “Mısırı Kuruttun Mu?”, “Ula Ula Niyazi”, “Kemençem Alli Pulli” ve “Gaybana” gibi birbirinden çok sevilen türküleri seslendiren Polat’a dinleyicileri de horon teperek eşlik etti.

Gündüz yapılan konserlere katılımın az olması sebebiyle bu konsere tedirgin geldiğini belirten Polat, “Beni çok mutlu ettiniz. Bu kadar çok kişinin katılacağını düşünmemiştim. Ben yöresel türküleri seslendiren bir sanatçı olmama rağmen gelenler sadece Karadenizliler değil diğer yörelerden de çok fazla insan katılmış. En kısa zamanda tekrar buluşmak dileğiyle” sözleriyle konserini sonlandırdı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın