PAYLAŞ

Hülya Avşar’a yabancı damat! Kaya Çilingiroğlu’nun Hülya Avşar ile evliliğinden olan ve geçtiğimiz yıl eğitimi için İngiltere’ye yerleşen kızı Zehra Çilingiroğlu, önceki gün Akmerkez’de objektiflere takıldı.

Zehra Çilingiroğlu, önceki gün Akmerkez’de objektiflere takıldı.

Günaydın’daki habere göre, Zehra Çilingiroğlu, gazetecilerin “İngiliz bir damada annenizin tepkisi ne olur?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Annem benim istek ve tercihlerime her zaman saygı duymuştur. Bir gün öyle bir durum olursa, yine aynı şekilde davranır.”

İngiltere’de eğitim

Genel olarak bakıldığında İngiliz Eğitim sistemi Lisans (undergraduate) ve yüksek lisans (post-graduate) olarak ikiye ayrılır.

İngiltere genelinde lisans eğitimi genellikle 3 yıl sürer. Bazı teknik bölümlerde ise bu süre 4 yıla kadar uzayabilir.

Ülkede akademik yıl çoğu üniversitede eylül ve ekim aylarında başlar.

İngiltere’de üç dönemli bir eğitim sistemi vardır. Noel ve Paskalya zamanlarındaki tatiller ile Ağustos ayının tamamı ile Temmuz ve Eylül aylarının bir kısmını kapsayan uzun bir yaz tatili vardır.

Her bir dönem on-on dört hafta uzunluğundadır. Dönemler genellikle okullar ve yüksekokullar için daha uzun, üniversiteler içinse daha kısadır.

İngiliz yüksek eğitim sistemi öğrencilere hem zengin bir akademik kariyer planı sunmakta, hem de mesleki niteliği ön planda olan ve mezuniyet sonrası kolaylıkla iş bulabileceği çok çeşitli eğitim programlarını da bünyesinde barındırmaktadır.

İngiliz yüksek eğitim sistemi, köklü geçmişi, ileri düzey teknolojik alt yapısı ve öğrencilerine sağladığı araştırma olanakları, kütüphane ve laboratuar imkanları, dünyaca ünlü akademik kadrosuyla uluslararası eğitim dünyasında özel yere sahiptir.

OKU ➤  İşte Yeşilçam'ın kötü adamı İbrahim Uğurlu'nun son hali

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın