PAYLAŞ

Mehmet Sarışın – Türk popunun efsane ismi Nilüfer Yumlu, instagramdan hesabından, bir köpeğin kulağını kesip, videoya çekerek sosyal medyada paylaşan iki hayvan hakkında suç duyurusunda bulundu. İşte Nilüfer’in instagramda bu vahşi olaydan nasıl etkilendiğini ortaya koyan yazısı:

“Gözyaşlarıma engel olamıyorum. Böylesine hasta ruhlu, böylesine acımasız, böylesine vahşi insanlar mı yaşıyor bizim güzel ülkemizde? Kızgınım, üzgünüm, mutsuzum. Hangi ildeler bilmiyorum ama buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Emniyet güçlerimize… Savunmasız zavallı bir köpeğin kulağını kesmenin hatırı sayılır bir cezası olacaktır. İnanıyor ve bekliyorum.”

Haber analiz: Ortadaki bir köpek. Diğer ikisi; insan olarak dünyaya gelmiş birer hayvan. Hayvan seven, insanları da sever. Bu nedenle, dünyadaki canlıları koruma adına, Nilüfer’i desteklemeye çağırıyorum. Ve bu tür insan görünümlü hayvanlar için kuduz aşısı kampanyası başlatalım. Hep eğitim deriz ya… İşte Türkiye’deki eğitim sisteminin sonucu. Suç sadece bu iki hayvan da mı? Değil tabii ki! Eğitim ve ekonomi at başı gider. İkisi de bozuk olursa, işte ortaya böyle tablolar çıkar. Yakalayın bu itleri bir sorgulayın bakalım, hem eğitimsiz, hem de ekonomisi bozuk ailelerin, küçük yaşta suça yöneltilmiş iki bireyiyle karşılaşacaksınız.

SOKAK KÖPEKLERİ SANA MİNNETTAR SEREN SERENGİL!

MEHMET SARIŞIN – Hep deriz ya insanları seven hayvanları da sever diye. Sosyal medyada özellikle şu günlerde sokak hayvanlarına yapılan zulümler, tüm vahşetiyle sergileniyor. Hayvanları seven kadar sevmeyen cani ruhlu insanlar da var. Herkes elinden geldiği kadar hayvanlara zulüm eden hayvanları sergileyip, kolluk kuvvetlerinin onları yakalaması için çaba harcıyor.

OKU ➤  Reha Muhtar ve Deniz Uğur’un velayet davasında flaş gelişme

Birçok ünlü isim de hayvan sever. Bazılarına dikkat ediyoruz, kollarının altına aldıkları hayvanların çoğu sokaktan. Onlara sahip çıkıyorlar. Besliyorlar. Hayatlarını onlarla birlikte paylaşıyorlar.

Hani devletin çocuk yuvaları vardır ya. Buralarda anasız-babasız çocuklar kalır. Onların da ziyaretçileri vardır. Bu hayırsever insanlar çocuk yuvalarına girdikleri zaman o öksüz-yetim çocuklar onlara doğru koşarlar, sarılılırlar ve “Anne-baba” diye bağırırlar. Gözleriniz, dolar ağlarsınız. Yanınızda getirdiğiniz hediyeleri onlara paylaştırırsınız.

İşte sokakta da birçok sahipsiz hayvan var. Kediler, köpekler. Belediyeler barınaklara ne kadarını alabilir. İmkanlarınca alıyorlar, sağolsunlar. Tedavilerini yapıyorlar, aşılarını yapıyorlar. Büyük şehirlerde kulağı küpesiz köpek göremezsiniz. O küpeyi bile gördüğünüz zaman içiniz ferah olur. Onlar ‘anne-baba’ diyemiyor, sadece havlıyorlar.

Neyse uzatmadan sevgili Seren Serengil’in hayvan sevgisine geçeyim. Seren, sen çok özel birisin. Seni seviyorum kardeşim. Şu paylaşımın beni öyle duygulandırdı ki, sokak hayvanları üzerine roman yazacak moddayım şu an. Allah senden razı olsun!

İşte Seren Serengil’in paylaşımı, noktasına virgülene dokunmadan:

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın