PAYLAŞ

Hayranları üzülecek! Diriliş’te Ertuğrul’un sonu geldi! TRT 1’in “Diriliş” dizisi, her hafta çarşamba akşamları reyting rekorları kırmaya devam ediyor.

Büyük ilgiyle izlenen dizide 3 sezondur Ertuğrul Gazi dönemi ele alınıyor.

Çekim kalitesi, oyunculukları, kostümleri ve başarılı hikayesiyle seyirciyi ekrana kilitleyen dizi, Ertuğrul karakterine hayat veren ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın da kariyerinde dönüm noktası oldu.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın verdiği bilgiye göre, gelen son haberlere göre ilk bölümden itibaren çok izlenen dizide önümüzdeki sezon yeni bir sayfa açılacak ve Engin Altan’lı dönem bitecek ve Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Gazi’nin dönemi işlenmeye başlanacak.

Bu nedenle Osman Gazi’yi canlandıracak yakışıklı ve çok yetenekli bir oyuncu arandığı öğrenildi.

Metin Günay’ın yönetmen koltuğuna oturduğu dizinin senaryosuna Mehmet Bozdağ, Atilla Engin, Aslı Zeynep Peker Bozdağ imza atıyor.

Alpay Götekin ve Zeynep Alasya’nın ise müziklerini yaptığı Diriliş dizisinin yapımcısı ve tasarımcısı Tekden Film’in patronu M. Mehmet Bozdağ’ın bir yandan da 2 iddialı sinema filmi için birden çalıştığı konuşuluyor.

Diriliş: Ertuğrul, yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği, senaryosunu Mehmet Bozdağ’ın yazdığı, yönetmenliğini Metin Günay’ın yaptığı, başrollerini Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, ve Hülya Darcan’ın paylaştıkları dizi filmdir. İlk bölümü 10 Aralık 2014 tarihinde TRT 1 ekranlarında yayınlandı.

İlk bölümün yayınlanmasının ardından yayınlandığı günün AB grubu reyting sıralamasında 1. sırada yer aldı. Ayrıca dizi 2015 yılının en iyi dizisi ödülünü aldı.

OKU ➤  Özgentürk'ten Sunal'ın ölümüyle ilgili şaşırtıcı detay

Ardından 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde 2016 Yılının En İyi Dizisi ödülünü kazandı.

Ödül verilirken sunucudan kaynaklandığı düşünülen olumsuz olaylar yaşanmıştır.

Dizinin ilk sezon hikâyesi 13. yüzyılda Kayı Boyu’nun Tapınak Şövalyeleri’ne karşı olan mücadelelerini konu almaktadır. Dizinin ikinci sezon hikâyesi ise 13. yüzyılın ortalarında yine Kayı Boyu’nun bu sefer Moğollar’a karşı olan mücadelelerini konu almaktadır.

Üçüncü sezonda ise 13. yüzyılın ortalarında Söğüt’e yerleşen Kayı Boyu Ertuğrul Bey önderliğinde Bizans İmparatorluğu ve Çavdaroğulları Obasına karşı mücadele edecektir. Dizi için 6 ay kadar hazırlık yapılmıştır.

Oyuncuların tamamına at binicilik dersleri verilirken, erkek oyunculara da kılıç kullanma dersleri verildi.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın