PAYLAŞ

Yapımcılığını Timur Savcının üstlendiği 2011 yılında ekrana gelen Muhteşem Yüzyıl, Türk televizyon tarihine damga vurmuştu. 

Yapımcılığını Timur Savcının üstlendiği 2011 yılında ekrana gelen Muhteşem Yüzyıl, Türk televizyon tarihine damga vurmuştu.

Yönetmenlik koltuğunda Yağmur-Durul Taylan, Mert Baykal, Yağız Alp Akaydın ve son olarak Çağatay Tosun’un üstlendiği, senaryosunu ise Meral Okay ve Yılmaz Şahin’in yazdığı sevilen dizi 199. bölümüyle ekranlara veda ediyor.

Birçok ünlü oyuncunun rol aldığı dizide daha önce yan rollerde oynayan isimler zirveye çıktı. İşte Muhteşem Yüzyıl dizisiyle zirveye çıkan 8 isim…

 

Meryem Uzerli

Daha önce Almanya’da bazı oyunculuk deneyimleri olan ve Muhteşem Yüzyıl’ın audition/seçme çekimlerine katılan Meryem Uzerli, başarılı Hürrem Sultan performansıyla hem Türkiye’de hem dünyada bir fenomene dönüştü. Meryem Uzerli, Hürrem Sultan rolünün ardından TV dizileri, film ve reklamların aranan yüzü oldu.

Selim Bayraktar

Hürrem Sultan’ın “ikinci adamı” olan Sümbül Ağa rolüyle devleşen Selim Bayraktar da geniş kitlelerce Muhteşem Yüzyıl aracılığıyla tanıştı.

Bir yan karakter olan Sümbül Ağa’yı sarayın harem ağalarının dünyasına uygun biçimde ve kendine özgü yorumuyla canlandırarak hikayenin merkezine taşıyan Selim Bayraktar başarısının karşılığını geniş kitlelerce sevilerek aldı.

Aras Bulut İynemli

Öyle Bir Geçer Zaman Ki’deki hafızalara kazınan başarısının ardından Muhteşem Yüzyıl’da Şehzade Bayezid’e hayat veren Aras Bulut İynemli, başarılı performansıyla adını televizyona yazdırdı ve başarısının tesadüf olmadığını gösterdi.

OKU ➤  Beş dilde aşk konseri! Elif Melda Yılmaz kimdir?
Selen Öztürk

Muhteşem Yüzyıl’dan önce de pek çok yapımda yer alan Selen Öztürk, burada canlandırdığı Gülfem Hatun karakteriyle geniş kitlelerle tanındı. Haremin denge unsuru olan Gülfem’i muhteşem bir performansla canlandıran Selen Öztürk de dizinin bitiminin ardından televizyonun aranan yüzlerinden oldu.

Melike İpek Yalova

Oyunculuğa Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Isabella Fortuna karakteriyle başlayan Melike İpek Yalova, dizideki başarısının ardından Karadayı’da da rol aldı.

Muhteşem Yüzyıl’ın yapım koordinatörü Nermin Eroğlu tarafından keşfedilen Melike İpek Yalova için Muhteşem Yüzyıl oyunculuk hayatını başlatan bir mucize oldu.

Anastasia Tsilimpou

Muhteşem Yüzyıl Kösem’in ilk bölümlerinde Kösem’in gençliğini canlandıran Anastasia, kısa zamanda bu roldeki başarısıyla tüm Türkiye’de tanındı. Oyuncunun kariyeri dizinin başarı sağladığı bir ülke olan Yunanistan’da devam ediyor.

Boran Kuzum

Daha önce de pek çok yapımda yer alan Boran Kuzum, ruhsal dengesi bozuk olan Şehzade Mustafa’yı canlandırdığı muhteşem performansıyla adını duyurdu ve oyunculuğunu kanıtladı.

Engin Öztürk

Engin Öztürk de Muhteşem Yüzyıl’dan önce Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde geniş kitlelerce tanınmıştı. Öztürk, Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı Şehzade Selim rolüyle ise daha da geniş kitlelere ulaştı ve oyunculuğunu kanıtladı.

Filiz Ahmed

Elveda Rumeli isimli dizideki rolüyle tanınan ve ardından bazı film ve TV dizilerinde yer alan Filiz Ahmed, kariyerinin en başarılı döneminlerinden birini Nigar Kalfa rolüyle 100 bölüm rol aldığı Muhteşem Yüzyıl’da geçirdi. Pargalı İbrahim ile yaşadığı aşk ve harem savaşlarındaki rolüyle dikkatleri üzerine çeken Nigar Kalfa da yan karakter olmasına rağmen Filiz Ahmed’in başarılı performansıyla dizi hikayesinin merkezine yerleşmişti.

OKU ➤  Seda Tosun kimdir? Cenk Kangöz'den şiddet mi gördü?
Serhan Onat

Bodrum Masalı dizisindeki performansıyla dikkatleri üzerine çeken Serhan Onat da ilk olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem de Şehzade Murad rolüyle dikkatleri üzerine çekmişti. Serhan Onat, oyunculuğa olan kabiliyetinin ilk ipuçlarını bu rolde vermişti.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın