PAYLAŞ

İstanbul’da bugün hava durumu nasıl olacak? Yapılan son değerlendirmelere göre öğle saatlerinden sonra Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Haftasonu planınızı buna göre yapın! Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Kars, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Marmara’nın kuzey kıyıları ile Batı ve Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Gece saatlerinde Marmara’nın kuzey kıyıları ile Batı ve Orta Karadeniz’in kıyı kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı, kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 5 derece artacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, Ege ve Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 24
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde kuzey kıyıları yer yer puslu 24
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 30
Adana: Az bulutlu ve açık, ilk saatlerde yer yer pus ve sisli 29
Bursa: Parçalı ve az bulutlu 29
Antalya: Az bulutlu 30
Samsun: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde kıyı kesimleri pus ve yer yer sisli 19
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 18
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 22
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 26

 
OKU ➤  Eğlence 'Gaming İstanbul’da

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın