PAYLAŞ
TÜRKİYE BEYAZ AY DERNEĞİ, TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİNE AZ RASTLANIR BİR ETKİNLİĞE İMZA ATTI. MALATYA'DA DÜZENLENEN 'GÜLMEYİ HATIRLAMA' ETKİNLİĞİ İLE DÜNYA GENELİNDE 6 DAKİKAYA DÜŞEN GÜLME SÜRESİNİN 18 DAKİKAYA ÇIKARILMASI HEDEFLENİYOR.

Türkiye Beyaz Ay Derneği, Türkiye’de örneğine az rastlanır bir etkinliğe imza attı. Malatya’da düzenlenen ‘Gülmeyi Hatırlama’ etkinliği ile dünya genelinde 6 dakikaya düşen gülme süresinin 18 dakikaya çıkarılması hedefleniyor.
Malatya Park AVM’de gerçekleştirilen etkinliğin amacının, günümüzde günde ortalama 6 dakikaya düşen gülme süresini 18. yüzyılda olduğu gibi tekrar 18 dakikaya çıkarmak olduğu belirtildi. Gülmenin vücudun çok önemli bir fonksiyonu olduğunu vurgulayan Malatya İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Göknur Aktay, “Hayatta beklentilere esir olmamak lazım. Eğer beklentilerimiz fazlalaşırsa mutsuzluğumuz da artar. Bir insan her özlemine sahip olamaz. Gülümseyebilmek ve mutlu olabilmek mümkündür. Gülmek toplumdaki insanları bir arada tutan, sağlığa birçok faydası olan bulaşıcı bir davranıştır” dedi.

TÜRKİYE BEYAZ AY DERNEĞİ, TÜRKİYE’DE ÖRNEĞİNE AZ RASTLANIR BİR ETKİNLİĞE İMZA ATTI. MALATYA’DA DÜZENLENEN ‘GÜLMEYİ HATIRLAMA’ ETKİNLİĞİ İLE DÜNYA GENELİNDE 6 DAKİKAYA DÜŞEN GÜLME SÜRESİNİN 18 DAKİKAYA ÇIKARILMASI HEDEFLENİYOR.

“İnsanlar gülmeyi unuttular”

Türkiye Beyaz Ay Derneği Malatya Şube Başkanı Kazım Aydoğan ise yaptığı açıklamada, “Gülmek bir ihtiyaçtır. Gülmek vücudun gıdasıdır. Yapılan araştırmalar insanların 18. yüzyılda günde 18 dakika güldüklerini, günümüzde ise bu sürenin 6 dakikaya düştüğünü göstermektedir. İnsanlar gülmeyi unuttular. Gülmeyi yeniden hatırlamak ve çocuklara da öğretmek için bugün burada toplandık” diye konuştu.
Etkinlikte özel çocuklar gelen konuklara gülücük ikonu ve kendi hazırladıkları gülen surat maskelerini dağıttılar.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın