PAYLAŞ

3 ton civarında çekiş gücüne sahip.

Doğa endişesi güdülmeyen araç tipi

Jeep Grand Cherokee Trackhawk 707 beygir gücünde ve 3.5 saniyede 0-60 hızla gidebiliyor. Jeep bu ivmenin aracı bugüne kadarki en hızlı SUV (Spor amaçlı taşıt) yaptığını söylüyor fakat Tesla’nın Model X’i aynı hızlanma oranını 2.9 saniyede yapabiliyor.

Dodge birkaç yıl önce Challenger ve Charger Hellcat modellerini piyasaya sürmüştü: Süper şarj edilmiş V8 özelliğiyle güçlendirilmiş deli kuvvetine sahip bu araçlar 707 beygir gücünde hayranlık uyandırıcı bir çekiş kuvvetine sahipler. Jeep mühendisleri geçmiş birkaç yılı bu olağanüstü Hellcat motorunu Jeep Grand Cherokee içine nasıl aktarabileceklerinin hesabını yapmakla geçirdiler. Ve en önemlisi, dört tekerlekli sürüş sistemini her şey parçalarına ayrılmadan nasıl çalışır hale getireceklerinin hesabını.

Kutup ayısı dostu elektrikli araba ve yakıt ekonomisini geliştirme konularına odaklanmış bir çok firmanın yanında Jeep gibi bir araba fabrikasının büyük motor ve araçlara yürekten kucak açtığını görmek serinletici etkiye sahip.

Fiyat ve yakıt ekonomi rakamları henüz yayımlanmadı. Jeep Grand Cherokee Trackhawk satıcılara bu yıl sonu itibariyle ulaşacak. Bu hafta başından itibaren ise New York Auto Show’da gösterime sunulacak.

KAYNAK: teknoformat.com

OKU ➤  Amerikalı oyuncu Lindsay Lohan tesettür koleksiyonu hazırlıyor!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın