PAYLAŞ

‘Genç Cadı’ pazar akşamı Zeynep olarak ekranda! Damla Sönmez kimdir?

Son dönemin dikkat çeken genç oyuncularından Damla Sönmez, geçtiğimiz gün Akmerkez’de görüntülendi. Akşamüstü saatlerinde mağazaları gezerken objektiflere takılan Damla Sönmez, önce şaşırıp ardından gülümsedi.

Pazar günü ilk bölümü yayınlanacak ‘Aşk ve Gurur’ adlı dizide Mert Fırat ile başrolü paylaşacak olan genç oyuncu, ‘Zeynep’ karakterini canlandırıyor. Dizinin Kemerburgaz’da gerçekleştirilen bir çekimini bitirip geldiğini belirten Damla Sönmez, bir kahve dükkanından kahvesini alıp mağazaları gezerek yorgunluk attı.

Yeni dizinin yayınlanmasına çok kısa bir süre kaldığı için bilgi vermekten çekinen Sönmez, “Hep birlikte izleyelim ve görelim. Heyecanlıyım ve gelecek her türlü tepkiyi merak ediyorum” dedi.

Damla Sönmez kimdir?

Damla Sönmez, (d. 3 Mayıs 1987), Türk oyuncu. Damla Sönmez Çerkes kökenlidir.[1] Türk televizyonunda birçok yapımda yer alan Damla Sönmez, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı 2 yıl keman 1 yıl piyano dalında öğrenim gördü.St. Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Paris Sorbonne Üniversitesi’nde başladığı tiyatro eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde burslu olarak tamamladı. New York Black Nexxus Academy’de Stuart Burney ile çalıştı.

2009 yılında “Bornova Bornova” filmindeki rolüyle 46.Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde “Umut Veren Genç Yetenek”, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde “Genç Cadı” ödüllerini aldı.

2015 yılında 18.Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’de festivalin Festival Genç Başkanı görevini yürütürken, “Deniz Seviyesi” filmindeki rolüyle de 21. Altın Koza Film Festivali ve Milano Uluslararası Film Festivali (MIFF) ‘nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerinin sahibi oldu.

OKU ➤  Ata Demirer sezonu açtı

Pürtelaş’ın “Constellations/Parçacıklar” adlı oyunu, 2012 yılında Tiyatro Yanetki’nin “Yalnız Batı” adlı oyunuyla başlayan, sonrasında 2014 yılında “Savaş” oyunuyla devam eden profesyonel tiyatro hayatının üçüncü oyunudur. “Savaş” oyunundaki rolü ile Yeni Tiyatro Dergisi’nden “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü almıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın