PAYLAŞ

Yeni sezonuna geri sayım başlayan ‘Game of Thrones’ dizisinin oyunculardan, karakterlerin kaderleriyle ilgili yeni ipuçları gelmeye devam ediyor.

‘Game of Thrones’ dizisinde, ‘Jorah Mormont’ karakterine hayat veren lain Glen, dizinin yeni sezonuna dair tüyolar verdi.

‘Khaleesi’nin sadık yardımcısı olarak seyirci karşısına çıkan 55 yaşındaki İskoç oyuncu, “Game of Thrones’ta ölüm sayısı çok fazla ve sevilen karakterleri bitirmekten çekinmiyorlar. Acımasız bir şekilde saf dışı bırakıyorlar. Benim sonum da yakın olabilir ama şimdiye kadar iyi gittim” dedi.

Game of Thrones yeni sezon ne zaman başlayacak?

Dünyaca popüler dizinin yayıncısı HBO, resmi Facebook sayfasından yaptığı canlı yayında dizinin başlangıç tarihini açıkladı. Facebook canlı yayınında içerisinde bir buz kütlesi görülürken, izleyicilerin beğenileri geldikçe bu buz kütlesine ateş püskürtüldü. Bunun sonucunda eriyen buz kütlesinden Game of Thrones 7. sezon tarihi çıktı. Buna göre önceki yıllarda Nisan ayında başlayan dizinin yeni sezonu bu yıl 16 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak.

Oyuncu kadrosunda yeni isimler

George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı serisinden TV’ye uyarlanan Game of Thrones’un 7. sezonunda bu serinde olmayan bazı bölümler eklenecek. Bunun için R.R. Martin’in Kış Rüzgarları ile Baharın Rüyası adlı henüz yayımlanmamış iki romandan uyarlama yapılacak. Game of Thrones oyuncu kadrosuna ise eklemeler yapılıyor. Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Nikolaj Coster-Waldau, Maisie Williams ve Sophie Turner gibi isimlerin arasına Jim Broadbent ve Tom Hopper katılacak.

OKU ➤  Öyle bir alet ki hem çekim yapıyor hem balık avlıyor

Çekimler nerede yapılıyor?

Game of Thrones dizisinin çekimleri 2016 yazında başladı. Bu sezonun büyük kısmının Kanarya Adaları’nda çekildiği tahmin ediliyor. Daha önce Braavos ve Kralın Şehri çekimlerinde kullanılan Girona’da bu sezon çekil yapılmadı. Hırvatistan’dan Dubrovnik, Kuzey İrlanda, İspanya’dan Sevilla, Caceres, Almodovar de Rio, Santiponce, Zumaia ve Bermeo gibi yerler çekim alanlarını oluşturuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın