PAYLAŞ

‘Game of Thrones’ dizisinin Arap versiyonu çekiliyor. Ramazan ayında ekrana gelecek olan dizi için, dizinin meşhur “Kış geliyor” (Winter is coming) repliği “Ramazan geliyor” olarak uyarlandı.

‘Game of Thrones’da ‘Ramazan’ sürprizi! Dünya çapında milyonlarca seyircisi olan ‘Game of Thrones’ (Taht Oyunları) dizisinin Arap versiyonu geliyor. 27 Mayıs’ta, ramazan başlangıcında seyirciyle buluşması beklenen dizinin adı ‘Orchidea’ olarak belirlendi. Başrollerinde Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner gibi isimlerin yer aldığı dizisinin Arap versiyonu, Abu Dhabi TV’de ekrana gelecek. Dizinin çekimlerinin Romanya ve Fransa’nın bazı bölgelerinde gerçekleştirildiği öğrenildi. Suriyeli oyuncu ve yönetmen Hatem Ali tarafından çekilen dizi Arap dünyasında yayınlanmadan büyük heyecan yarattı.

Yeni dizi için seçilen oyuncuların, dizinin orijinal versiyonundaki oyuncularla benzerliği dikkat çekti. Soophie Turner’ın canlandırdığı Sansa Stark karakterini Emme Sayah oynayacak. Kit Harington’ın hayat verdiği Jon Snow karakterini Qays Sheikh Najib oynayacak. Sulafa Memar, Lena Headey’in canlandırdığı Cercei Lannister karakterini oynayacak. Khal Drogo rolünü Basil Khayat oynayacak.

GAME OF THRONES KONUSU;

Dizide Yedi krallıktan bahsediliyor. Ejderhalar yok edileli yüzlerce yıl olmuş. Westeros denilen bir dünya burası. Dönem dönem yazların kışlara oranla çok kısa sürdüğü, ama bitmeyecek kadar uzun kışların da yaşandığı bir coğrafya. Krallık bir şehirden, Demir tahttan idare ediliyor. Bölgelerde ise krala yemin ederek sadık yaşayan aileler, bu ailelerin başında lordlar ve yine lordlara yemin ederek sadık yaşayan halklar var. En köklü lordluk yaşadıkları topraklar kadar soğuk ve sert yaradışlı olan Starklar. Starklar Kıştepesi kalesinde yaşıyorlar. Zaten en büyük bölge olan kuzey, aynı zamanda krallığın da koruyucusu konumunda. Kuzeyin en ucuna Kışyarı denilen buzdan bir duvar örülmüş. Burada gece nöbetçileri yaşamakta. Gece nöbetçileri genellikle ölümle cezalandırılmış mahkumlardan ya da kendisinden ve ailesinden kaçan asillerden oluşturuluyor. Onlar bir tür yeminle ölene kadar gece nöbetine bağlı yaşıyorlar ve evlenemiyorlar. Duvarın ardı daha sert kışlar yaşamakta. Orada kimseye bağlı olmayan yabaniler, devler, insan yiyenler yaşıyor. Ve hikayemizde, Westeros’un kuzeyinde, Yedi Krallık’ı yüzlerce yıldır koruyan buzdan surun ardında tekin olmayan güçler toplanmakta.

OKU ➤  Tek Celsede Boşandı

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın