PAYLAŞ

FOX’tan ayrılmıştı! Nerede yazmaya başlıyor? Murat Güloğlu, bir süre önce FOX’la yollarını ayırmıştı.

Ekranların sevilen yüzü Murat Güloğlu yazı ve yorumlarıyla her salı ve cuma günleri artık Hürriyet’te!

Geçtiğimiz günlerde FOX Haber ile yollarını ayıran Güloğlu, gündemi ve yaşananları kendine has üslubuyla köşesinde değerlendirecek.

‘Merhaba Dostlar’ diyerek kaleme aldığı ilk yazısı, 5 Mayıs Cuma günü itibariyle hurriyet.com.tr ‘de okuyucusuyla buluşacak.

MURAT GÜLOĞLU KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü mezunudur. Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Birliği ve Dış Politika Programı’nda yüksek lisans derecesine sahiptir. IPI (Uluslararası Basın Derneği) Türkiye Ofisi Sertifika Programı sahibidir. Medya geçmişi 1995 Şubat ayında başlar. Uzun süre birçok TV kanalı haber ve program departmanında spiker, muhabir, editör ve yapımcı olarak görev almıştır. 1999 yılında üyesi olduğu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından “Yılın En İyi Televizyon Gazetecisi” ödülüne layık görülmüştür.

Muhabirliğin ardından kamera önüne geçerek haber spikerliği ve program sunuculuğu yapmıştır. Halen FOX’ta Evinizin Oğlu Murat Güloğlu sloganıyla program sunuculuğu – haber spikerliği yapmakta, Çalar Saat Hafta Sonu kuşağını sunmaktadır. Bununla beraber Gazete Habertürk’ün pazar röportajlarını gerçekleştirmekte ve gazeteci Güneri Cıvaoğlu ile çalışmaktadır. Murat Güloğlu’nun “Gitmesen…Gitme Sen.” isimli bir kitabı bulunmaktadır. Son olarak Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve eşi hakkında şok ifadeler kullanarak gündeme gelen Murat Güloğlu Fox TV’den kovulmuştur.

 

OKU ➤  Vatan Şaşmaz ve Yasemin Adalı’nın oğlu oldu! Bebeğin ismi duygulandırdı…

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın