PAYLAŞ

Financial Times ünlü Türk patronu analiz etti. Financial Times’in referandum analizi. İngiliz Financial Times ismini açıklamayan büyük bir patronun referanduma ilişkin, “Eğer ‘referandumu destekliyorum ama bazı şüphelerim var’ dersem medya bana saldıracak. Eğer referandumu desteklemiyorum dersem hapse gireceğim. En iyisi bir şey söylemeyeyim ve en iyisini umayım” dediğini yazdı.

Financial Times’ta Mehul Srivastava imzasıyla yayımlanan analiz-haber’de iş dünyası ve uzmanların referanduma ilişkin görüşlerine yer veriliyor.

Financial Times ünlü Türk patronu analiz etti. Ülker’in 1 Nisan reklamına tepki göstermek isteyen vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Üsküdar Kısıklı’daki evinin önüne gitti. Fotoğraf: İHA

İsmi açıklanmayan ünlü bir patron, “Eğer ‘referandumu destekliyorum ama bazı şüphelerim var’ dersem medya bana saldıracak. Eğer referandumu desteklemiyorum dersem hapse gireceğim. En iyisi bir şey söylemeyeyim ve en iyisini umayım” diyor.

İşte Srivastava’nın ‘İş dünyası referandumun sakinlik getirmesini bekliyor’ başlıklı yazısının ilgili bölümü:

McVities ve Godiva’nın sahibi, kardeşler arasındaki rekabete ilişkin 1 Nisan ruhuna gönderme yapan esprili bir reklam yayınlamıştı.

Recep Tayyip Erdoğan’ın partisi AKP’li milletvekillerinden biri reklamdaki ‘Şimdi intikam zamanı’ ifadesini darbe girişimine gönderme olarak yorumladı.

Şirket reklamla ilgili açıklama yapmaya zorlanırken Yıldız Holding’in hisseleri yüzde 5 düştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan anayasa referandumunun onaylanması durumunda istikrar vaat ediyor.

Fakat geçen Temmuz ayında ilan edilen olağanüstü halin ne zaman sona ereceğini söylemiyor.

 

OKU ➤  Pelin Öztekin ile Baha Koçaslan ayrıldı mı?

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın