PAYLAŞ

Fi-Çi-Pi hangi kanalda ne zaman yayınlanacak?

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği “Fi-Çi-Pi”nin kadrosuna Dağ 2 filminde Baybars Yücel karakterine hayat veren Armağan Oğuz da dahil oldu.

Başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç’ın paylaştığı “Fi-Çi-Pi” önümüzdeki günlerde puhutv’de yayınlanacak.

Fi Çi Pi kitap üçlemesinden uyarlanan aynı isimdeki dizinin fotoğraf çekimleri geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç başrolleri paylaşacağı Fi Çi Pi dizisinin her bölümü 60 dakika olacak ve digital platform puhutv’den yayınlanacak.

İzleyiciyle buluşmasına kısa bir süre kalan yeni projenin oyuncu kadrosuna Armağan Oğuz da dahil oldu.

Son olarak Dağ 2 filminde Astsubay Kıdemli Çavuş Baybars Yücel karakterine hayat veren oyuncu Armağan Oğuz, çekimleri başlayan yeni projesinde Göksel karakteri ile izleyiciyle buluşacak.

Akilah Azra Kohen’in çok satan Fi Çi Pi kitap üçlemesi dizi olarak uyarlandı.

Senaryo çalışmaları tamamlanan; yapımını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Mert Baykal’ın üstlendiği dizi henüz çekimlerine başlamadan merak uyandırdı.

Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Berrak Tüzünataç’ın yer aldığı projenin ilk fotoğraf çekimi için oyuncular geçtiğimiz gün bir araya geldi.

Eğlenceli anlar yaşayan ekip, önümüzdeki günlerde set çalışmalarına başlayacak. Senaryosu tamamlanan proje yeni yılın ilk aylarından izleyicisiyle buluşacak.

Fi Çi Pi, Seranay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç
Türkiye’nin ilk özgün dijital dizi projesi Fi Çi Pi, 13 bölümden oluşacak ve dizinin her bölümü 60 dakika olacak.

OKU ➤  'Poyraz Karayel' dizisinden üzücü haber!

Medcezir adlı dizide rol aldıktan sonra, başka bir projede yer alıp almayacağı merak konusu olan Serenay Sarıkaya dün hayranlarını heyecanlandıracak bir paylaşımda bulundu.

Oyuncu sosyal medya sayfasında, yeni dizi projesinin tanıtım fotoğrafını paylaşarak altına şu notu ekledi.: “Yooookk böyle kadroo…! Açılınnn geliyoruzz #ölüyorumheyecandan #hemenbaşlasın #özledimmmm #ficipi #letthepartybegin”

Peki ama diziye uyarlanan Fi, Çi, Pi üçlemesinin yazarı Akilah Azra Kohen kimdir? Kitaplarının ismi ne anlama gelmektedir? İlk ne zaman yayınlandı?

Türk yazar ve psikolog, Akilah Azra Sarızeybek Kohen 1979 yılında İzmir’de doğdu. Kohen, İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olduktan sonra eğitim hayatına Kanada Ottawa Üniversitesi’nde, Üçüncü Dünya Ülkelerine Yardım Ekonomisi bölümü ile devam etti.

Liverpool Üniveristesi’nde Davranış Bilimleri dalında uzmanlık yapan Akilah Azra Sarızeybek Kohen iyi derecede İtalyanca ve İngilizce biliyor.

Asıl adı Azra Sarızeybek olan yazar, Akilah ismini mahlası olarak kullanıyor. 2001 yılında Sadok Kohen ile yaptığı evlilikten sonra ‘Kohen’ soyadını alan yazar; 2009 yılında bir erkek çocuğu sahibi oldu.

Akilah Azra Kohen ‘in Eserleri/Kitapları Nelerdir? Fi-Çi-Pi Üçlemesi Ne Zaman Yayınlandı?

Sanatçının ilk eseri Fİ 2013 yılında Goa Basım Yayın tarafından, mahlası olan Akilah yazar ismi ile basılmıştır. İkinci ve sonraki basımlar Destek Yayınları tarafından Ağustos 2014 ve sonrasında basılmaya devam edilmiştir. Sloganı “Bu hikayenin sadece inanılamaz tarafları gerçektir” olan kitap 600 sayfa olarak basılmıştır. Yazar, kitabın ismi ‘Fİ’nin altın orandan geldiğini ifade ediyor. Fİ’de ihtirası anlattığını söylüyor.

OKU ➤  "Evlat Kokusu" dizisinin setinde yumruk yumruğa kavga

İkinci kitap olan Çi ilk olarak Destek Yayınları tarafından Temmuz 2014’te basılmıştır. Sloganı “İyi bir hikaye asıl bittiğinde başlar” olan kitap 300’ün biraz üzerinde sayfa sayısıyla ilk kitabın neredeyse yarısı uzunluktadır. İnsan enerjisi anlamına gelen Çİ’de, motivasyonunu kaybetmiş bir insanlık anlatılıyor.

Üçüncü ve serinin son kitabı olan Pi ‘nin birinci baskısı Temmuz 2015’te Destek Yayınları tarafından 50.000 adet olarak gerçekleştirilmiştir. Sloganı “Bu hikaye burada bitecek ve sen başlayacaksın” olan kitap 700 sayfa olarak basılmıştır.

Çok satanlar listesinden inmeyen Fi, Çi, Pi serisinin başarılı yazarı, psikolog Azra Kohen’in merakla beklenen dördüncü romanı “Aeden”, okurlarıyla buluştu.
Fantastik gerçekçiliğe çok güzel bir örnek olan Aeden, insan yaşamının gelişmesini, insanın daha anlamlı bir varlığa dönüşmesini engelleyen “normalize edilmiş saçmalıkları” okuru hayrete düşürecek bir gerçekçilik, sürükleyicilik ve heyecanla dile getiren, onaylanmış bilimsel verilere dayandırılarak yazılmış bir roman.

Azra Kohen, yeni romanıyla ilgili olarak, “Yaşantımızı etkileyen ama aslında içeriğini bilmediğimiz ve bilirsek hayatımızda fark yaratacak onlarca şaşırtıcı bilgiyi lise öğrencilerinin anlayabileceği şekilde hikayeleştirerek anlatmaya çalıştım. Dilerim hayata katkısı olsun” açıklamasını yaptı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın