PAYLAŞ

Fenerbahçe basketbolda öyle bir başarıya imza attı ki dünyada eşi benzeri yok. Sarı-lacivertliler hem kadınlarda hem de erkeklerde üst üste 3 yıl dörtlü final heyecanı yaşayan dünyadaki tek kulüp oldu.

Futbolda Avrupa arenasında hedeflenen başarıların gerisinde kalan Fenerbahçe, basketbolda ise tarih yazdı. Sarı-lacivertliler, son 3 yıldır hem erkek hem de kadın basketbolunda dörtlü finale adını yazdırmayı başaran tek dünya kulübü oldu. Kanarya ayrıca basketbolda artık Avrupa’da bir ekol haline geldi. Üst üste 6 defa dörtlü finalde boy gösteren Potanın Kraliçeleri, 3 kez finalde mücadele etti.

Erkek basketbol takımı ise Zeljko Obradovic’le birlikte büyük başarılar elde etti. 2015’te Madrid, 2016’da ise Berlin’de dörtlü final oynayan Fenerbahçe, bu sezon da son 4 takım arasına kalmayı başardı. Fener, son 3 yılda da dörtlü final öncesi play-off serilerini 3-0 kazanırken bir seride üst üste 2 deplasman galibiyeti (Panathinaikos önünde) alan ilk Euroleague takımı olarak da adını tarihe yazdırdı.

FENERBAHÇE’DE SIRA GELDİ ŞAMPİYONLUĞA

Panathinaikos’u 3-0’la süpürerek üst üste üçüncü kez dörtlü finale adını yazdıran sarı-lacivertliler, İstanbul’da düzenlenecek organizasyon öncesi kupaya kilitlendi.

Fenerbahçe, basketbolda artık bir ekol oldu. Zeljko Obradovic’in dümene geçmesinin ardından yapılan yatırımların karşılığı gelmeye başladı. Kanarya, Panathinaikos’u 3-0’la süpürerek İstanbul’da düzenlenecek olan Euroleague Dörtlü Final organizasyonuna rezervasyon yaptırırken, bu kez kupanın geleceğine inanç tam. Sarı-lacivertliler, 2015’te bir önceki yılın şampiyonu Maccabi’yi 3-0’la geçip Madrid biletini almış, ilk dörtlü final deneyimini 4.’lükle noktalamıştı. Geçen sezon, 2015’in şampiyonu Real Madrid’i yine 3-0’la süpüren Kanarya, Berlin’de yapılan dörtlü finalde şampiyonluğu bir ribauntla kaçırarak ikinci sırada kaldı. Panathinaikos serisi sonrası herkes şampiyonluğa odaklandı. Antrenör Zeljko Obradovic, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söylerken, Başkan Aziz Yıldırım maç sonu soyunma odasına inerek basketbolcuları kutladı. Yıldırım, “Kupayı bu sezon istiyorum” dedi.

OKU ➤  16 Nisan 2017 Referandum Reytingleri
OBRA KADABRA

Fenerbahçe, Antrenör Zeljko Obradovic yönetiminde tarih yazıyor. Sırp çalıştırıcı yönetiminde altın çağını yaşayan Kanarya, üçüncü kez üst üste Euroleague Dörtlü Finali’ne adını yazdırmayı başardı. Fenerbahçe, bu üç sezonda da play-off’ta hiç kaybetmeden 9-0’lık bir seriye imza atarak son 4 takım arasına kaldı. Obradovic ise kıskanılacak kariyerini yeni başarılarla taçlandırıyor. Sırp antrenör, 22. Euroleague sezonunda 16. kez Dörtlü Final’de boy gösterecek. 8 kez basketbolda Avrupa’nın en büyük kupasını kaldıran Obra, play-off’ta sadece 2005- 06’da Panathinaikos’u çalıştırırken Tau Ceramica’ya elenmişti.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın