Fashion Week İstanbul 2017

Her yıl iki kere düzenlenen ’’Mercedes - Benz Fashion Week İstanbul’’, modacı Cihan Nacar’ın defilesiyle başladı.

PAYLAŞ

Her yıl iki kere düzenlenen ’’Mercedes – Benz Fashion Week İstanbul’’, modacı Cihan Nacar’ın defilesiyle başladı.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWİ) Sonbahar/Kış 2017 sezonu, 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında İstiklal Caddesi’nde bulunan tarihi Cercle d’Orient binasını kapsayan yeni nesil yaşam merkezi Grand Pera’da ev sahipliği yaptı.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul  aynı zamanda Türkiye’nin ve bölgenin en büyük uluslararası moda platformu olup bu sene 9.su düzenleniyor. MBFWİ , Ocak ayında yapılması planlanırken Reina saldırısı sonrası iptal edilmişti.

Marka ve tasarımcıların sunumuyla tüketicilerin alışveriş yapabilecekleri bir platform hazırlanırken davetliler alışagelmişin dışında ‘Fashion Motion’ seçkisi ile moda filmlerini izleme şansı buldular.

Moda haftasının açılış defilesini Cihan Nacar yaparken, Nacar’ın defilesinde ünlü manken Tülin Şahin baş manken olarak yürüdü.

 

Mehtap Elaidi 2017 Sonbahar/Kış Sunumu

Moda haftasının 3.gününde, 2017/18 Sonbahar-Kış sezonunu tanıtan Mehtap Elaidi, koleksiyonunda Maryam Şahinyan’ın çektiği fotoğraflardan hayat hikayesinden, Türkiye’nin 50’lerden 90’ların sonuna uzanan moda anlayışından, İstiklal Caddesi’nden ve güçlü kadınlarından etkilendi.

Hayata Katılın

Hayata bir oyuncu değil izleyici olarak bakan kadınlara “Kendi hayatınızı yazın, oynayın, yönetin. Hayata katılın.” mesajını veren koleksiyon, Maryam Şahinyan’ın 50 senelik kariyerinde arkasında bıraktıklarından, ailesi için yaptığı seçimin meyvesi olan stüdyo fotoğraflarından izler taşıyor.

 

Bu Sezonda Hangi renk ve Desenlerle Karşılaşacağız?

Mavi, siyah, beyaz, bordo, lame ve antrasitin çeşitli tonları bazen desenlerde bazen blok renk olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu geçmişin romantizminden ise gümüş scuba kumaşlar ile sıyrılan koleksiyonda yünlü keçe kumaşlar ve kadifeler Elaidi’nin olmazsa olmazı beyaz poplinlere eşlik edip detaylarda deri ile bir araya geliyor. Kroşe detaylarla, desenlerde kullanılan çiçekler, üç boyuta taşınarak, hem aplike, hem de kemer ve broş şeklinde, aksesuarlar olarak karşımıza çıkıyor.

OKU ➤  Ali Ağaoğlu'nun sevgilisi artık katlanamadı!

Kısaca Mehtap Elaidi

Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) başkanı Mehtap Elaidi, 2003’ten beri uluslararası moda fuarlarına katılıyor. Büyük ilgi gören koleksiyonları Türkiye’de kendi mağazası dışında Brandroom, Gizia Gate, Midnight Express ve Wepublic’te, dünyada ise İtalya, Fransa, İspanya, Lübnan, Kuveyt, Dubai, Suudi Arabistan, Çin ve Japonya gibi 19 ülkede, 50 ayrı noktada satışa sunuluyor.

Moda Haftasında Yer Alan Marka ve Tasarımcılar

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyecek olan marka ve tasarımcılar arasında BASHAQUES’, BRAND WHO, BURÇE BEKREK, CAN YUNUS ÇETİNKAYA, CEREN OCAK, CIGDEM AKIN, CİHAN NACAR, GÜLÇİN ÇENGEL, MEHTAP ELAİDİ, Mercedes-Benz Presents DB BERDAN, MERT ERKAN, MURAT AYTULUM, NEW GEN , NİHAN PEKER, NİYAZİ ERDOĞAN ,ÖZLEM SÜER, SUDİ ETUZ , T.A.G.G., TUBA ERGİN ve TUVANAM yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın