PAYLAŞ

Evlilik sözleşmesi nedir?

Ünlü ve varlıklı kişiler arasında evlilik sözleşmesi hayli yaygın. Çiftler, nikah defterine imza atmadan önce aralarında sözleşme yaparak, boşanırlarsa, evlilik öncesi edindikleri malları garanti altına alıyorlar.

Örnek bugün gazetelerde bir haber var.

Oyuncu Sarp Apak, sevgilisi Bengisu Uzunöz’le birlikte önceki akşam Sarıyer Kahraman Balık’ta yemek yedi. Mekan çıkışı ilişkisi hakkında konuşan Sarp Apak, evlilik planları yaptıklarını belirtti. Evlilikte katı kurallarının olmadığını dile getiren Apak, “Evlilik sözleşmesi yapar mısınız?” sorusunu, “Bizim her şeyimiz ortak. Sözleşmeye falan yapmam” cevabını verdi.

Cadde’deki habere göre, mekandan lüks bir bir araçla ayrılan oyuncu, “Şu an deneme sürüşündeyim. Beğenirsem almayı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Evlilik sözleşmesi nedir?

Eşlerin evlenmeden önce evlilik sözleşmesi imzalamaları artık çok yaygın olarak karşılaşılan durumlardan bir tanesi haline geldi. Evlenme öncesinde ya da sonrasında karı kocanın sahip oldukları ve olacakları malların nasıl bölüşülebileceği ve bu malların kime ait olacağına dair hazırlanan bu sözleşme özellikle evliliğin son bulması halinde her iki tarafın da haklarının korunmasını ve mağdur olmamasını sağlamayı amaçlıyor.

OKU ➤  Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yıldızı nikah masasına oturuyor!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın