PAYLAŞ

Erol Büyükburç Kabri Başında Anıldı

Erol Büyükburç Kabri Başında Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dualarla Anıldı…

Türk Pop Müziğinin Kurucusu Erol Büyükburç, aramızdan ayrılışının 2. dönümünde ailesi, yakınları ve tüm sevenleri tarafından Zincirlikuyu Mezarlığındaki kabri başında anıldı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Kabri başında toplanan ünlü sanatçının sevenleri, kabrine karanfiller bıraktı. Kızı Evren Büyükburç’ta, Erol Büyükburç’un kabrini çiçeklerle süsledi. Havanın soğuk ve yağmurlu olmasına rağmen anma programına yoğun katılım oldu. Ünlü sanatçı için okunan Kur’an tilavetini dinleyen sevenleri, Erol Büyükburç için bol bol dua etti…

Anma törenine, Kızı Evren Büyükburç, Menajeri Osman Nuri Yazıcı, Sanatçı Murat Evgin, Volkan Hakan Erk kardeşler, Erdener Koyutürk, Gazeteci Ahmet Kaplan, Şengül Turan, Akif Karkın, Erol Büyükburç’un dostları ve sevenleri katıldı…

Anma programında konuşan sanatçının kızı Evren Büyükburç, “Babam Erol Büyükburç’u sevenler yanımıza. Yalnız bırakmıyorlar bizleri. Onlar sayesinde güç buluyoruz bizde. Aynı duyguları paylaştığımıza inandığım sevenlerini aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

Menajeri Osman Nuri Yazıcı, “Türk Pop Müziğinin Mimarı Erol Büyükburç’u bugün aramızdan ayrılışının 2.yıldönümünde, hasretle ve sevgiyle anıyorum. Şahsıma bıraktığı en büyük Miras ‘Özde Ulusal Biçimde Evrensel’ işler üretmem gerektiğiydi. Bugün ise yaptığım ve yapacağım işlere halen bu düşünce ışık tutuyor, yön veriyor. İyi ki seni tanımışım iyi ki hayatımın büyük bir bölümünde benimle olmuşsun. Mekânın Cennet olsun Erol Büyükburç.” Dedi.

OKU ➤  İşte Nazan Öncel'in son keşfi

Gazeteci Ahmet Kaplan’da, “Gönül dostum, ağabeyim Erol Büyükburç’u dualarımızla anıyoruz… Sadece Türk Pop’nun değil gönüllerin de mimarı idi Erol Büyükburç… Kalbimizde yaşıyor, unutmuyoruz… Halkın gönlünde on yıllarca taht kurmuş Erol Büyükburç’u içimizde bitmeyen özlemiyle anıyoruz. Sadece bugüne özel değil, bizler her gün onu şarkılarıyla, müzikleriyle hatırlıyoruz. Dualarımızla anıyoruz. Her zaman bizim kalbimizde yaşayacak Erol Büyükburç.” Şeklinde konuştu.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın