PAYLAŞ

Erkan Petekkaya’nın yeni dizisi belli oldu. Tam 10 milyon lira… Fox TV ile 10 milyon liralık sözleşme imzalayan Erkan Petekkaya’nın oynayacağı dizi belli oldu

Erkan Petekkaya’nın yeni dizisi belli oldu. Tam 10 milyon lira

Star TV’nin 3 yıllık dizisi Paramparça pazartesi akşamı final bölümüyle ekranlara veda etti.

10 MİLYON LİRALIK ANLAŞMA

Paramparça’nın final yapmadan Fox TV ile 10 milyon liralık bir anlaşmaya imza atan Erkan Petekkaya’nın oynayacağı dizi ve konusu belli oldu.

Milliyet’ten Sina Koloğlu’nun Variety dergisinden köşesine taşıdığı bilgiye göre, Erkan Petekkaya’nın yeni dizisi Eylül ayında Fox TV’de izleyici ile buluşacak.

DİZİNİN KONUSU

Petekkaya’nın anlaşma imzaladığı yapım şirketi Karga Seven’in kurucu ortaklarından Emre Şahin, Erkan Petakkaya’nın yeni dizisiyle ilgili şunları söyledi: “Karanlık ve puslu bir dünyada iyilik yapmak için mücadele veren bir adam. Tabii ki izleyicinin kalbine işleyecek bir aşk hikayesi de olacak.”

ERKAN PETEKKAYA KİMDİR?

Diyarbakırlı olmasına rağmen Elazığ doğumlu olan Petekkaya, çocukluğunu İstanbul, Anadolu Yakası’nda geçirmiştir. Mehmet Karamancı İlkokulu’nda, daha sonra Bostancı Ortaokulu ve Fenerbahçe Lisesi’nde okumuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nı kazanan Petekkaya, 1993’ten beri devlet tiyatrolarında kadrolu oyuncu olarak yer almaktadır. 1994 yılında kamera şakalarıyla tanıştığı televizyon dünyasındaki kariyerine, 1998 yılında Güzel Günler dizisiyle devam eder. 1999 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçer.

ERKAN PETEKKAYA OYNADIĞI DİZİLER

Aşkına Eşkıya, Bedel, Japon Gelin ve Taştan Kalp projelerinde yer alan Petekkaya, Kanal D’de ekrana gelen Serseri adlı televizyon dizisinde canlandırdığı “Bülent” karakteriyle komedi alanında da rol alır. 2005 yılında Köpek dizisi ile ekranlarda görünmeye devam eder ve bu dizide canlandırdığı Yılmaz karakteriyle Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” dalında aday gösterilir. 2005-2007 yayın döneminde atv’de ekrana gelen Beyaz Gelincik adlı televizyon dizisinde Adanalı zengin bir ailenin holding yöneticisi olan büyük oğlu Ömer’i canlandırmıştır.

OKU ➤  Ümit Besen ve Pamela Uludağ'da final konseri verdi

Erkan Petekkaya’nın yeni dizisi belli oldu. Tam 10 milyon liraFox TV ile 10 milyon liralık sözleşme imzalayan Erkan Petekkaya’nın oynayacağı dizi belli oldu

2007 Ekim ayında başlayan Sessiz Fırtına adlı televizyon dizisinde Yiğit Sancaktar’ı canlandırmaktadır. Dizinin yayınına Mart 2008’de 19. bölümünün ardından son verilmiştir. Petekkaya yine 2008 de başka bir dizide (Star TV) yer alarak Son Bahar adlı televiyon dizisinde Holding’de yönetici olan “Galip”’i canlandırmıştır. 2010 yılında da Hanımeli Sokağı adlı dizide oynamıştır. 2010-2012 yılları arasında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Ali Kaptan adlı karakteri canlandırmıştır. Bu dizide acımasız bir kişiliği olan fakat daha sonraları yaptıklarından pişmanlık duymuş bir babayı oynamıştır.

Erkan Petekkaya’nın yeni dizisi belli oldu. Tam 10 milyon liraFox TV ile 10 milyon liralık sözleşme imzalayan Erkan Petekkaya’nın oynayacağı dizi belli oldu

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın