PAYLAŞ

Engin Akyürek neden bu kadar seviliyor? Engin Akyürek kimdir? Engin Akyürek’in sevgilisi var mı? Engin Akyürek haberleri…

Engin Akyürek neden bu kadar seviliyor? Engin Akyürek kimdir? Engin Akyürek’in sevgilisi var mı? Engin Akyürek haberleri… Engin Akyürek 12 Ekim 1981 doğumlu, Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Engin Akyürek’in şöhreti dünya çapındadır.

Engin Akyürek’in kariyeri başarılarla doludur.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Engin Akyürek, Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışma programında birinci olarak sanat dünyasına adım attı.

Yarışmanın sona ermesinin ardından, Yabancı Damat adlı tv dizisinin kadrosuna katıldı.

2004 – 2007 yılları arasında Yabancı Damat dizisinde Kadir Sadıkoğlu karakterini canlandıran Akyürek, 2006 yılında ise Kader adlı sinema filminde Cevat karakterini canlandırdı.

2007 – 2008 yılları arasında Atv’de yayınlanan Karayılan adlı tv dizisinde Nizipli rolüyle kamera karşısına geçti.

2009 yılında Bir Bulut Olsam adlı dizide Mustafa Bulut karakterini canlandıran oyuncu, 2010-2012 yılları arasında Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide Kerim Ilgaz karakterini canlandırdı.

Engin Akyürek neden bu kadar seviliyor? Engin Akyürek kimdir? Engin Akyürek’in sevgilisi var mı? Engin Akyürek haberleri…

Farah Zeynep Abdullah ile birlikte, 2014 yılında vizyona giren Bi Küçük Eylül Meselesi adlı filmin başrolünde yer aldı.

2014 yılında Tuba Büyüküstün ile birlikte başrolünü paylaştığı Kara Para Aşk adlı dizide Ömer Demir karakterini canlandırdı.

Adı Soyadı: Engin Akyürek
Doğum Tarihi: 12 Ekim 1981
Nereli: Ankara
Burcu: Terazi
Kilosu: 82
Boyu: 1.87
Göz Rengi: Kahverengi
Saç Rengi: Siyah
Eğitim Durumu: Ankara Üniversitesi DTCF Tarih bölümü mezunudur.
Sevgilisi: Yok
Evli mi: Hayır
Eşi: Yok
instagram Hesabı: Yok
Twitter Hesabı: Yok
Facebook Hesabı: www.facebook.com/akyurekengin

Engin Akyürek Hayatı

Engin Akyürek 12 Ekim 1981 Ankara doğumludur. Türkiye’nin Yıldızları yetenek yarışması ile izleyicilerin karşısına çıkan oyuncu Yabancı damat ile adından söz ettirdi. Bunun ardından Bir Bulut Olsam ve Fatmagül’ün Suçu Ne gibi yapımlarda da yer almıştır. Lise bittikten sonra Ankara Üniversitesi DTCF’de tarih eğitimi almıştır. Özel hayatı ile ilgili olarak gündeme gelmekten hoşlanmadığı biliniyor. Kara Para Aşk dizisindeki rol arkadaşı Tuvana Türkay ile aralarında bir ilişki olsa da zamanla bitmiştir.
Engin Akyürek ve Fahriye Evcen’den Sevgililer Günü’ne özel”Ölene Kadar” dizisinde rol alan Engin Akyürek ve Fahriye Evcen sevgililer günü için objektif karşısına geçti.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın