PAYLAŞ
sadettin saran

Engelsiz Akademi Spor Salonu açıldı

Engelsiz Akademi Spor Salonu, dün düzenlenen açılış töreniyle birlikte engelli sporcuların kullanımına açıldı.

Başta görme engelli sporcular olmak üzere tüm engelli bireylerin faydalanabileceği spor salonu, Türkiye’de engelli bireyler için inşa edilen ilk spor salonu olma özelliğine de sahip.

Saran Group ise Uluslararası Lions 188-T Yönetim Çevresi Federasyonu İstanbul Ulus ve Yeni Harbiye Lions Kulüplerinin 2016-2017 Dönemi Hizmet Projesi olan spor salonuna ekipman desteği verdi. Spor salonunun açılış törenine Uluslararası Lions 188-T Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı F. Mukaddes Yamaç, Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Göznuru İşitme ve Diyabet Komitesi Başkanı Şahnar Boşnak, Engelsiz Akademi Spor Kulübü Başkanı Pınar Kesen ve pop müzik sanatçısı Gökhan Keser katıldı.

Saran: ‘Hepimiz bir engelli adayıyız’

Açılış töreninde açıklamalarda bulunan Uluslararası Lions 188-T Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı F. Mukaddes Yamaç, katkıları sebebiyle Saran Group’a ve Sadettin Saran’a teşekkür ederken, projenin yapımcısı ve Göznuru İşitme ve Diyabet Komitesi Başkanı Şahnar Boşnak ise görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Unutmayalım ki yaşadığımız sürece hepimiz bir engelli adayıyız. Bu sebeple Engelsiz Akademi Spor Salonu’na katkıları sebebiyle Sayın Sadettin Saran’a şunu söylemek istiyorum.

Kendisi de görme ve işitme engelli olan ve Lionsun en büyük misyonunu oluşturan Hellen Keller’in biz Lionslulara yaptığı çağrıda olduğu gibi karanlığa karşı kutsal savaşta görme engellilerin şövalyesi oldunuz. O kocaman kalbinizle görmeyen insanlara dokunarak onların karanlık dünyalarına ışık oldunuz. Size minnet ve şükranlarımızı sunarız.”

sadettin saran
Engelsiz Akademi Spor Kulübü Başkanı Pınar Kesen ise Sadettin Saran’a engelli bireylerin yüreğine dokundukları için teşekkür etti.

Engelsiz Akademi Spor Salonu’na katkı verdikleri için gururlu olduklarını belirten Sadettin Saran, “Bir toplum, engelli vatandaşlarının engelini kaldırmaya çaba gösterdiği ölçüde medenidir. Bu vizyondan hareketle engelli kardeşlerimizi sporla buluşturacak, toplumsal entegrasyonlarına yardımcı olacak projelerin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi engelli kardeşlerimizin ağabeyi olmayı sürdüreceğiz. Engelsiz Akademi Spor Salonu’na destek olma fırsatı verdikleri için Lions Kulüplerinin yöneticilerine, Engelsiz Akademi Spor Kulübü Başkanı Pınar Kesen’e ve bu anlamlı törene katılan değerli dostum Gökhan Keser’e çok teşekkür ederim.”

Sadettin Saran Kimdir?

Sadettin Saran (d. 1964), Türk iş adamı ve spor yöneticisi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Kentucky Üniversitesi‘nde Makine Mühendisliği Eğitimi almıştır. Daha sonra Türkiye’ye gelen Saran, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığında çalışmıştır. Daha sonra Saran Grubunu kurmuş ve tanınmış birçok markanın temsilciliklerini üstlenmiştir.

1990-1995 yılları arasında Martin Marietta’nın Ankara Ofisinde Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. ABD’de eğitim gördüğü zamanlarda okulun yüzme takımında takım kaptanlığını yapmış ve iki yıl En Değerli Sporcu seçilmiştir.

1984-1985 yıllarında da Türk Milli Yüzme Takımı kaptanlığını yapmış ve bu dönemde 50 metre serbest yüzme rekorunu kırmıştır.

Daha önceki evliliğinden Lal isminde bir kızı bulunan Saran ikinci evliliğini 2012 yılında Diş Hekimi Dr. Emek Külür ile yapmıştır.

Devamı için : https://tr.wikipedia.org/wiki/Sadettin_Saran

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın