PAYLAŞ

Emre Belözoğlu 89’daki golün taktiğini Acun’dan almış. Beşiktaş’ın ardından zirve takibini sürdüren Medipol Başakşehir’de Antalyaspor karşısında deplasmanda 89. dakikada gelen golün asistini yapan Emre Belözoğlu, “Çok önemli bir galibiyet oldu. Maçtan sonra Acun ağabey (Ilıcalı) ile mesajlaştık. ‘Benden öğrenmişsin biraz’ dedi. Onun attığı paslara benzedi bugünkü asist. O da halı sahada yapıyor böyle” ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren 36 yaşındaki futbolcu, “Bizi keyifli bir hafta sonu bekliyor. İnşallah derbiden çıkacak sonuç bizi daha da keyiflendirecek. Şampiyonluk da gelirse, kariyerimin en büyük başarısı olacak.” dedi.

ANTALYASPOR 0-1 MEDİPOL BAŞAKŞEHİR (GENİŞ ÖZETİ)

90′ Hakem Ali Palabıyık maçı bitiren düdüğünü çalıyor. Medipol Başakşehir 1-0’lık skor ile rakibini geçiyor ve 3 puanı hanesine yazdırıyor.

90′ Ceza sahası dışı sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu kaleye şutunu gönderiyor ancak bu top farklı şekilde dışarı çıkıyor.
90’Zeki Yıldırım, Emre Belözoğlu’nu hızlı gelişen atakta sol kanatta yerde bırakıyor. Bu hareketi sonrasında Zeki Yıldırım sarı kart ile cezalandırılıyor.
90′ Orta alandan atılan uzun pasa hareketlenen Samuel Eto’o bu topu yumuşatıyor ve pasını Mostapha El Kabir ile buluşturuyor. Ceza sahası dışı sağ çaprazda topla buluşan Mostapha El Kabir kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kaleci Volkan Babacan’ın kontrolünde kalıyor.
90′ Maçın sonuna en az 4 dakikalık oynanmamış süre ekleniyor.
89’Golün asistini yapan oyuncu Emre Belözoğlu oluyor.

89’GOOOLL!! Medipol Başakşehir, Stefano Napoleoni’nin golü ile 1-0 öne geçiyor.

88′ Sol kanattan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak Zeki Yıldırım bu topu kafa ile tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
87’Antalyaspor üçüncü ve son oyuncu değişikliğini yapıyor. Sandro çıkıyor ve yerini Zeki Yıldırım’a bırakıyor.
87’Medipol Başakşehir üçüncü ve son oyuncu değişikliğini yapıyor. Edin Visca çıkıyor ve yerini Stefano Napoleoni’ye bırakıyor.
86’Sandro, Samuel Holmen’e yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
84′ Maçın bu bölümü orta alanda yapıpan karşılıklı faullerle duruyor.
81’Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak ön direkte Mostapha El Kabir bu topu kafa ile tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
80′ Sağ kanattan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını gönderiyor ancak bu topu ön direkte Salih Dursun kafa ile kornere gönderiyor.
77’Medipol Başakşehir ikinci oyuncu değişikliğini yapıyor. Cengiz Ünder çıkıyor ve yerini Mustafa Pektemek’e bırakıyor.
77′ Ceza sahası dışı hafif sol çaprazda topla buluşan Edin Visca kaleye şutunu çekiyor ancak bu top farklı bir şekilde dışarı çıkıyor.
75’Sol kanatta kısa pasla topla buluşan Eren Albayrak kaleye şutunu çekmek istiyor ancak bu top savunma oyuncularından geri dönüyor.
70’Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor. Ceza sahası içinde topa hareketlenen defans oyuncuları topu tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
70’Antalyaspor ikinci oyuncu değişikliğini yapıyor. Ondrej Celustka çıkıyor ve yerini Chico’ya bırakıyor.
69′ Ceza sahası dışı sol çaprazdan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu kaleyi düşünüyor ve şutunu çekiyor. Bu topu kaleci Ferhat Kaplan son anda kornere tokatlıyor.
69’Medipol Başakşehir ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. İrfan Can Kahveci çıkıyor ve yerini Samuel Holmen’e bırakıyor.
68’Sol kanatta topla ilerleyen Eren Albayrak, Deniz Kadah’ın müdahalesiyle yerde kalıyor. Bu faul sonrasında Deniz Kadah sarı kart ile cezalandırılıyor.
67′ Sağ kanatta uzaklaştırılamayan topla buluşan Ondrej Celustka ceza sahası içine orta şut karışımı bir top gönderiyor. Penaltı noktasını hemen üzerinde topa hareketlenen Salih Dursun kafa vuruşunu yapıyor ancak bu top Volkan Babacan’ın kontrolünde kalıyor.
67’Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ramon Motta ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları tehlikeli bölgeden uzakşatırıyor.
67′ Ceza sahası dışı sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Ramon Motta ve Samuel Eto’o duran top organizasyonu gerçekleştiriyor. Durdurulan topa hareketlenen Ramon Motta kaleye şutunu çekiyor ancak bu top Eren Albayrak’a çarpıp kornere gidiyor.
64′ Sağ kanattan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu arka direkte kaleci Ferhat Kaplan yumruklayarak uzaklaştırıyor.
63’Yekta Kurtuluş, Edin Visca’yı sağ kanatta yerde bırakıyor ve bu faul sonrasında sarı kart ile cezalandırılıyor.
60′ Sağ kanatta Deniz Kadah’ın pasıyla buluşan Charles Fernando ceza sahası dışı sağ çaprazdan kaleye şutunu çekiyor ancak bu top farklı şekilde dışarı çıkıyor.
60’Antalyaspor ilk oyuncu değişikliğini yapıyor. Serge Mbilla Etame çıkıyor ve yerini Yekta Kurtuluş’a bırakıyor.
58′ Sol kanatta Deniz Kadah’ın kısa pasıyla topla buluşan Serge Mbilla Etame ceza sahası dışı sol çaprazdan kaleye şutunu gönderiyor. Bu top kaleci Volkan Babacan’ın kontrolünde kalıyor.
56’Sol kanatta topla ilerleyen Edin Visca ceza sahası içine rakiplerini ekarte ederek giriyor. Ceza sahası içi sol çaprazdan topu penaltı noktasının yanında ki Emmanuel Adebayor’a gönderiyor. Topa hareketlenen Emmanuel Adebayor ofsaytta kalıyor.
53′ Sol kanattan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak kademedeki oyuncular bu topu tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
53’Sol kanatta Serge Mbilla Etame, Eren Albayrak’a faul yapıyor. Bu pozisyon sonrasında Eren Albayrak yaptığı itirazdan dolayı, Serge Mbilla Etame ise yaptığı faulden dolayı sarı kart ile cezalandırılıyor.
50’Kaleci Ferhat Kaplan’ın attığı uzun topa hareketlenen Serge Mbilla Etame orta alan yayı önünde ofsaytta kalıyor.
48′ Sağ kanattan gelişen atakta kısa pasla topla buluşan Ondrej Celustka ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu Alexandu Epureanu tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
46′ Hakem Ali Palabıyık ikinci yarıyı başlatan düdüğünü çalıyor. Maça ev sahibi Antalyaspor başlıyor.

OKU ➤  Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli eşinden boşandı

45′ Hakem Ali Palabıyık ilk yarıyı bitiren düdüğünü çalıyor. İlk yarı herhangi bir gol sesi çıkmıyor.

45′ Ceza sahası dışı sağ çaprazda kısa pasla topla buluşan Cengiz Ünder topu soluna çekiyor ve kaleye şutunu çekiyor. Bu top kalenin yanından dışarı çıkıyor.
45′ Sol kanattan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları kafa ile tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
42′ Ceza sahası dışı sol çaprazda Edin Visca’nın kısa pasıyla topla buluşan Emmanuel Adebayor kaleyi düşünüyor ve şutunu çekiyor. Bu top kalenin üzerinden farklı şekilde dışarı çıkıyor.
41’Uğur Uçar, Deniz Kadah’a yerden yaptığı sert müdahale sonrası sarı kart ile cezalandırılıyor.
40′ Orta alandan atılan uzun topu Deniz Kadah kontrol ediyor ve kısa pasını Charles Fernando’ya gönderiyor. Kaleyi cepheden gören uzak noktadan Charles Fernando kaleye şutunu çekiyor ancak bu top dışarı çıkıyor.
36′ Orta alandan atılan uzun pasla topla buluşan Emmanuel Adebayor ceza sahası dışı sağ çaprazdan kaleye şutunu gönderiyor ancak Ferhat Kaplan bu topu kontrol ediyor.
35′ Uzaklaştırılmaya çalışılan top kısa düşüyor. Ceza sahası dışında topla buluşan Emmanuel Adebayor kaleye şutunu çekiyor ancak kaleden uzaklaşmış olmasına rağmen Ferhat Kaplan bu topu penaltı noktasının önünden tokatlıyor.
35′ Sol kanada açılan topu kontrol eden Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor. Savunma oyuncularının uzaklaştırmaya çalıştığı top Edin Visca’da kalıyor. Ceza sahası dışı sol çaprazdan Edin Visca kaleye sektirerek bir vuruş yapıyor. Bu topu kaleci Ferhat Kaplan ön direkte kontrol ediyor.
35’Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu kaleci Ferhat Kaplan uzaklaştırıyor.
34’Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ramon Motta ceza sahası içine ortasını gönderiyor ancak ön direkte Eren Albayrak bu topu kafa ile tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
30′ Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ramon Motta ceza sahası içine ortasını yapıyor. Penaltı noktasının hemen önünde topa hareketlenen Sandro kafa vuruşunu yapıyor ancak bu top yandan dışarı çıkıyor.
29′ İrfan Can Kahveci’nin kısa pasıyla topla buluşan Edin Visca ceza sahası yayı önünden kaleye şutunu gönderiyor ancak bu top kalenin üzerinden dışarı çıkıyor.
26′ Sol kanatta kısa pasla topla buluşan Emmanuel Adebayor rakiplerinden tek tek sıyrılıp altıpasın yanından pasını altıpas önüne gönderiyor. Arka direğe yakın bölge de topa hareketlenen Cengiz Ünder vuruşunu yapıyor ancak bu top kalenin üzerinden dışarı çıkıyor.
24’Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu ön direkte savunma oyuncuları kafayla topu tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
22’Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Edin Visca ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topa hiçbir takım arkadaşı müdahale edemiyor.
21’Kısa pasla topla buluşan Cengiz Ünder ceza sahası yayı önüne ilerleyip kaleye şutunu çekiyor ancak bu top savunma oyuncusuna çarpıp kornere gidiyor.
19′ Orta alandan Sandro’nun attığı uzun pasla ceza sahası içi sağ çaprazda topla buluşan Ondrej Celustka topu sağına çekiyor düzeltiyor ve yerden şutunu çekiyor. Bu şutu kaleci Volkan Babacan yatıyor ve tek hamlede kontrol ediyor.
17’Orta alana yakın bölgeden Mostapha El Kabir uzun pasını sağ kanada gönderiyor. Bu uzun topa hareketlenen Samuel Eto’o sağ kanatta ofsaytta kalıyor.
17’Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Samuel Eto’o bu duran topu paslaşarak kullanıyor.
16′ Sağ kanattan gelişen atakta İrfan Can Kahveci’nin kısa pası ile ceza sahası içinde topla buluşan Edin Visca altıpas önüne ortasını gönderiyor. Penaltı noktasının önünde topa hareketlenen Cengiz Ünder kaleye şutunu çekiyor ancak bu top kalenin yanından dışarı çıkıyor.
14′ Serge Mbilla Etame’nin ortasıyla topla buluşan Deniz Kadah penaltı noktasının hemen yanından kaleye şutunu gönderiyor. Volkan Babacan bu topu yatarak kontrol ediyor.
14′ Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Serge Mbilla Etame ceza sahası içine ortasını göndermek istiyor ancak bu topu Bekir İrtegün müdahalesi ile taça gönderiyor.
11’Hızlı gelişen Medipol Başakşehir atağında orta alandan Alexandu Epureanu uzun pasında topa hareketlenen Emmanuel Adebayor ofsaytta kalıyor.
11’Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu top kaleci Ferhat Kaplan’ın kontrolünde kalıyor.
10′ Ceza sahası dışı sol çaprazdan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Emre Belözoğlu ceza sahası içine ortasını yapıyor. Arka direkte topa hareketlenen Salih Dursun bu topu kafayla müdahale edip kornere gönderiyor.
9′ Sol kanattan kazanılan serbest vuruş sonrasında topun başına geçen Edin Visca ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak ön direkte savunma oyuncuları bu topu kafa ile tehlikeli bölgeden uzaklaştırıyor.
4′ Sağ kanattan gelişen atakta topla ilerleyen Ondrej Celustka ceza sahası içine ortasını yapıyor. Yerden giden topa hareketlenen Samuel Eto’o sol ayağı ile şutunu çekmek istiyor ancak bu dengesiz vuruş sonrası top farklı şekilde dışarı çıkıyor.
2′ Sağ kanatta kısa pasla topla buluşan Serge Mbilla Etame ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu ön direkte Volkan Babacan kontrol ediyor.
1’Sol kanattan kazanılan köşe vuruşu sonrasında topun başına geçen Ramon Motta ceza sahası içine ortasını yapıyor ancak bu topu savunma oyuncuları uzaklaştırıyor.
1′ Hakem Ali Palabıyık maçı başlatan düdüğünü çalıyor. Oyun Medipol Başakşehir’in santrası ile başlıyor.

OKU ➤  İşte Kerimcan Durmaz'ın yeni işi!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın