PAYLAŞ

Sosyal medya reyting ölçüm şirketi SOMERA, yayınladığı ankette sanal alemde haklarında en çok paylaşım yapılan isimleri topladı. Ünlü erkek ve kadın oyuncular hakkında paylaşılan iletileri listeleyen şirketin sonuçlarına göre birincilik koltuğunda Barış Arduç ve Elçin Sangu oturuyor.

Kiralık Aşk dizisinde yakaladıkları uyumla kısa sürede seyircinin beğenisini kazanan ikili bu başarılarını görünen o ki sosyal medyaya da taşımış. Elçin Sangu, en yakın rakibi Hande Erçel’e 68 bin 14 iletilik bir fark atmış. Listenin erkek kısmında ise, Barış Arduç diğer bir yakışıklı rakibi Çağatay Ulusoy’a 19 bin iletilik bir fark atmış görünüyor.

ELÇİN SANGU KİMDİR?

Elçin Sangu 13 Ağustos 1985, İzmir doğumlu, Türk oyuncu ve manken. Çerkes asıllı olan Sangu, üniversite eğitimini Mersin Üniversitesi Opera bölümünde tamamlamıştır. Sangu, Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldıktan sonra dizilerde oyuncu olarak yer almaya başlamıştır. İlk olarak 2011 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizide Jale karakteriyle tanınmıştır. Ardından 2012 yılında Aşk Kaç Beden Giyer adlı dizide Nehir karakterini canlandırmıştır.

Daha sonra Bir Aşk Hikayesi, Kurt Seyit ve Şura, Sevdam Alabora dizilerinde oynamıştır. 2015 yılında büyük çıkışını Star TV’de yayınlanan, başrollerini Barış Arduç ile birlikte paylaştığı Kiralık Aşk adlı dizide Defne karakterini canlandırarak gerçekleştirdi. Dizi 69 bölüm boyunca yayın hayatına devam etti ve Sangu performansı sayesinde birçok ödüle layık görüldü. 2016 yılının Mart ayında Elidor bakım ürünleri, daha sonra ise Boyner markasının yüzü olmuştur.

OKU ➤  'Tanımadıklarımla adımı eşleştirme çabasında hadsizler!'

BARIŞ ARDUÇ KİMDİR?

Barış Arduç 9 Ekim 1987, İsviçre doğumlu, Türk dizi ve sinema oyuncusu. İsviçre’nin Scherzingen şehrinde doğup büyüyen daha sonra ailesiyle beraber Türkiye’ye kesin dönüş yapan Barış Arduç, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanıştıktan sonra profesyonel oyunculuğa adım attı. İlk olarak Küçük Hanımefendi (2011) , Dinle Sevgili (2011) , Pis Yedili (2011) gibi dizilerde rol aldıktan sonra Benim İçin Üzülme (2012), Bugünün Saraylısı (2013-14) ve Racon: Ailem İçin (2015) adlı dizilerde oynayarak adını iyice duyurdu.

Kendisine şimdiki popülerliğini kazandıran Kiralık Aşk (2015) adlı diziyle şöhretini iyice pekiştirdi. Oynadığı televizyon dizilerinin dışında sinema filmlerinde de yer alan oyuncu, aynı zamanda aktif olarak destek verdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından sıkça söz ettirmektedir.

Barış Arduç, 1987 yılında İsviçre’nin Scherzingen şehrinde emlakçılık yapan Gülay ve Erol Arduç çiftinin ortanca çocuğu olarak dünyaya geldi. Aslen Arnavut olan Barış Arduç, baba tarafından Ordu Fatsa’lı, anne tarafından Artvin’lidir. Ağabeyi Onur Arduç ve kardeşi Mert Arduç ile beraber 3 kardeştir.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın