PAYLAŞ

Özellikle gezginler için her zaman popüler olan trenle seyahat, son zamanlarda herkesin daha sık tercih ettiği bir ulaşım şekli haline geldi.

Günümüzde hızlı trenlerin sıklaşması ve birinci sınıf vagonların yaygınlaşmasıyla, trenlerde de hem lüks hem daha hızlı yolculuk yapmak mümkün hale geldi. Artık sadece gezginler değil turistler tarafından da tercih edilen trenler, her zaman nostaljik bir ruh halini de taşımanızı sağlıyor.

Trenle seyahatin bir başka güzelliği ise, oldukça etkileyici mimarisiyle tren istasyonları. Dünyanın bir çok yerinde hala insanlar üzerinde büyük etki bırakan harika istasyonlar var. İşte bunlardan bazıları…

Antwerp Central Tren İstasyonu / Belçika

HAYDARPAŞA GARI/İSTANBUL

Haydarpaşa Garı, 1908’de İstanbul – Bağdat Demiryolu hattının başlangıç istasyonu olarak inşa edilen tren garıdır. Gar, TCDD’nin ana istasyonudur. İstanbul’un Anadolu yakasında, Kadıköy’de bulunur. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde Bağdat Demiryolu yanında İstanbul-Şam-Medine (Hicaz Demiryolu) seferleri de yapılmaya başlanmıştır.

28 Kasım 2010 tarihinde çatısında çıkan ağır yangından dolayı çatısı çökmüş ve 4. katı kullanılamaz hale gelmiştir.

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Projesi kapsamında Istanbul-Eskişehir bölümündeki demiryolu çalışmaları nedeniyle, 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren 24 ay süreyle ülke çapındakı tren seferlerine ara verildi.

OKU ➤  Kutsi Attan Düştü, Hastaneye Kaldırıldı

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın