PAYLAŞ

Doğan Burda Dergi Grubu’nda önemli iki istifa

Doğan Burda Dergi Grubu’nda önemli iki istifa… Doğan Burda Dergi Grubu İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Mehmet Y. Yılmaz ve Capital, Ekonomist, Start-up ve CEO Life dergileri yayın direktörü Rauf Ateş, görevlerinden istifa etti.

Rauf Ateş’in, “Dışarıdan CEO atanmasını doğru bulmadığım için istifa ettim. Bizden biri aranmalıydı” dediği öğrenildi.

Rauf Ateş’in, “Dışarıdan CEO atanmasını doğru bulmadığım için istifa ettim. Bizden biri aranmalıydı” dediği öğrenildi.

Bu arada Hürriyet Gazetesi’nden her daim gönderilecek yazarlar listesinde bulunan Mehmet Y. Yılmaz’ın Hürriyet Gazetesi’ndeki yazılarına devam edip etmeyeceği ise merak konusu.

Mehmet Yakup Yılmaz (Mehmet Y. Yılmaz) kimdir?

Mehmet Y. Yılmaz’ın Hürriyet Gazetesi’ndeki yazılarına devam edip etmeyeceği ise merak konusu.

Mehmet Yakup Yılmaz (Mehmet Y. Yılmaz) (d. 18 Şubat 1956, Malatya), Türk gazeteci. Günümüzde Hürriyet gazetesinde köşe yazarı olarak çalışmaktadır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezunudur. Gazetecilik kariyerine 1975 yılında Ankara da, Yankı dergisi ile başlamıştır. Aralarında Tempo, Aktüel, Blue Jean gibi dergilerin de bulunduğu 30’a yakın yayının kurucu genel yayın müdürlüğünü yapmıştır. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Müdürü Yardımcılığı görevindeyken Hürriyet bünyesinde Spor Gazetesi’ni yayımlamış ve genel yayın müdürlüğü görevini yürütmüştür. Meslek yaşamı boyunca Bir Numara Yayıncılık,Sabah ve Hürriyet dergi guruplarında görev almış olan Yılmaz, 1995 yılında Fanatik ve Posta gazetelerinin, 1996 yılında ise Radikal gazetesini kurarak yayın hayatına sokmuş ve bu gazetelerin genel yayın müdürlüğü görevini yürütmüştür.

OKU ➤  Hürriyet yazarı medyayı salladı

2000 – 2005 yılları arasında Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Doğan Gazetecilik A.Ş. Murahhas Üyesi olarak görev yapmıştır. 2005 yılı Mayıs ayı itibariyle atandığı Doğan Burda Dergi Yayıncılık İcra Kurulu Başkanlığı görevini halen sürdürmekte ve Hürriyet Gazetesi’nde köşe yazarı olarak çalışmaktadır. Yazarın “Kırmızıyı Seçtim, Aşk Mavinin Altındaydı” ve “Benden selam söyleyin bütün aşklarıma” isimli iki kitabı yayımlanmıştır.

Ayrıca Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın