PAYLAŞ

Müzik hayatının yanı sıra öğrenimine de devam eden 16 yaşındaki popçu Aleyna Tilki, 100 puan aldığı sınav kağıdını sosyal medyada paylaşınca sınavı iptal edildi.

Gece kulüplerinde sahneye çıkması yasaklanan 16 yaşındaki Aleyna Tilki’ye ikinci şok. Öğrenim hayatına Fenerbahçe Anadolu Lisesi’nde devam eden genç şarkıcının 100 puan sevinci pahalıya patladı.

Fizik dersinden aldığı notun sevincini, sınav kağıdını sosyal medyada paylaşarak kutlayan Aleyna Tilki’yi okul yönetimi disipline verdi.

HT Magazin’den Mehmet Çalışkan’ın haberine göre; Öğretmenler kurulu paylaşımı nedeniyle genç şarkıcının bütün derslerden tekrar sınava girmesi kararı aldı.

Bir kez daha sınava giren Tilki, daha önceki notlarına yakın notlar alırken; söz konusu paylaşımı okul yönetiminin isteğiyle sosyal medya hesaplarından sildi.

Tilki, çok istediği teşekkür belgesini kıl payı kaçırırken, ailesine ikinci dönem takdir alma sözü verdi.

Aleyna Tilki’nin sınav kağıdını ‘Okula gitmiyor’ iddialarına cevap olarak paylaştığı öğrenildi.

ALEYNA TİLKİ KİMDİR?

Aleyna Tilki 28 Mart 2000 doğumlu Türk şarkıcı. Oflu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak Konya’da doğdu. Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasıyla tanındı. Ağustos 2016’da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman’ın “Cevapsız Çınlama” adlı single’ında vokal olarak yer aldı. Single’ın YouTube’da yayınlanan klibi 2 ay içerisinde 150 milyon’un üzerinde izlendi. Şarkı, MusicTopTR Resmî Listesi’nda 2 numaraya kadar yükseldi. Reşit olmadığı gerekçesiyle içkili mekânlarda sahne alması, Türkiye hükûmetinin tepkisini çekti. 19 Kasım 2016’daki bir konseri sırasında mekâna iki el yapımı ses bombası atıldı.

OKU ➤  İçerde'spor kızlara 1 gol atınca böyle sevindi ama yetmedi yenildiler

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın