PAYLAŞ

Üç sezondur reytingleri alt üst eden “Diriliş Ertuğrul” dizisinin yapımcısından yeni sezonda dev bir tarihi proje daha geliyor.

Diriliş’in yapımcısı M. Mehmet Bozdağ, 2 gün önce sosyal medyadan yaptığı paylaşımla yeni dizisinin de ipucunu verdi. Yapımcı Bozdağ, Kut’ül Amare Zaferi’nin 29 Nisan’daki 101. yıldönümü nedeniyle yaptığı paylaşımın altına “Kahraman Mehmetçiğin çölün sıcak kumlarına kanıyla yazdığı şanlı Kut’ül Amare Zaferi kutlu olsun” yazdı.

Diriliş Ertuğrul’un yapım şirketi Tekden Film, şu günlerde yeni dizi için yoğun bir hazırlık yapıyor. İngiltere’nin 1916’da tarihinin en büyük mağlubiyetlerinden birini yaşadığı Kut’ül Amare Kuşatması, Osmanlı İmparatorluğu’nun son büyük askeri zaferi olarak kabul ediliyor. İngiliz yazar Patrick Sawer da, Kut-ül Amare Zaferi’yle ilgili yazısında Türklerin İngilizleri nasıl bozguna uğrattığını yazmış ve belgeleri paylaşmıştı. Tekden Film’in hazırladığı dizide de zorlukla kazanılan bu büyük zafer beyazcama taşınacak. Yapım şirketi aynı zamanda “Akıncılar” isimli bir de sinema filmi hazırlıyor. Bu film için “İçerde” dizisi 39. bölümde final yapan Çağatay Ulusoy’la da görüşüldüğü ancak anlaşma sağlanamadığı konuşuluyor.

Bu film için ayrıca “İçerde” dizisi 39. bölümde final yapacak olan Çağatay Ulusoy’la da görüşüldüğü konuşuluyor.

OKU ➤  Survivor 2017 birleşme partisinde neler yaşandı?

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın