PAYLAŞ

Diriliş Ertuğrul 78. Yeni Bölüm İzle!

Diriliş Ertuğrul 78. yeni bölüm hayranları tarafından merakla bekleniyor. TRT 1’de yayınlanan reyting rekortmeni Diriliş Ertuğrul 78. yeni bölüm de Ural ile Vasilius hain bir plan içine giriyorlar.

Ural, kendisi yerine Aliyar’ın bey olarak seçilmesinden sonra Vasilius ile birlikte tuzak hazırlarlar. Diriliş Ertuğrul 78. bölüm de Aliyar Bey’in tuzağa çekildiğini öğrenen Ertuğrul Bey planı bozmak ister fakat zamanında yetişemez.

Aliyar Bey hayatını kaybetti mi? Ertuğrul Bey hainleri ortaya çıkarabilecek mi?

Diriliş Ertuğrul 78. yeni bölüm ile bu akşam TRT 1 ekranlarına gelecek.

Diriliş Ertuğrul hayranları tarafından heyecanla beklenen yeni bölümde Ertuğrul Bey ve sevdiklerine karşı oynanan oyunlar devam ediyor.

Candar Bey’in ani ölümünde sonra Çavdar Obası’nda bey seçimi gündeme gelir. Ural ile Aliyar’ın aday olduğu seçimde gergin bir ortamda obanın yeni beyi seçilir. Ertuğrul Bey ve Emir Sadettin’in de desteğini arkasına alan Aliyar, bey olarak seçilir. Ural, seçimden aldığı yenilgi üzerine Vasilius ile birlikte Aliyar Bey’e karşı bir tuzak kurarlar. Aslıhan’ı kaçırırlar ve kaybolmasından Aliyar’ı sorumlu tutarlar.

Aliyar’ın tuzağa çekildiğini farkeden Ertuğrul Bey, kurtarmak için dört nala koşar fakat zamanında yetişemez. Diriliş Ertuğrul yeni bölümde Aliyar’ın hayatını kaybederse Ural, bey mi olacak sorusu akıllara geliyor. Hain oyun emeline ulaşabilecek mi?

Diriliş Ertuğrul 78. yeni bölüm ü bu akşam netten online izlemek isteyenler yayın saati 20.00’da aşağıdaki linke tıklaması yeterli.

OKU ➤  Türk tiyatrosu’nun duayenleri Beyoğlu’nda onurlandırıldı

Diriliş Ertuğrul yeni bölümde; Yaptıkları oyunlarla Ural’ı ölümden kurtaran Vasilius ve Sadettin kazandıklarını zannederken aslında Ertuğrul’un büyük oyununda kaybetmişlerdir.

Ertuğrul zor olanı yapmış, evladına kıyan, alplarını öldürten Ural’ı sulh diyetiyle serbest bırakmıştır. Ertuğrul için zor olsa da, bu durum ileriye dönük planlarına ulaşabilmesinin yolunu açmıştır. Aliyar, bey olmuş, böylece iki obanın birliği temin edilmiştir. Peki şimdi, çıkarı zedelenen, Ural’ın bey olması için iki adamını bile gözünü kırpmadan harcayan Vasilius’un hamlesi ne olacaktır? Sadettin Köpek nasıl bir yöntem izleyecektir?

Diğer yandan Diriliş Ertuğrul 78. bölümde Aslıhan, Batuhan tarafından saldırıya uğramıştır. Batuhan, Ural’ın kirli işlerinde kullandığı en sadık adamıydı? Ural için Aliyar’a karşı duran Aslıhan, hakikatleri Batuhan’dan işitince nasıl bir tavır izleyecektir? Batuhan’ın Aslıhan üzerinden planı ne olacaktır? Evleneceği kadının kaçırıldığını duyan Emir Saadettin neler yapacaktır?

Vasilius’un gün geçtikçe artan duygusal yönelimlerine karşı kalede sıkışıp kalan Helena’nın akıbeti ne olacaktır? Onu içinde bulunduğu bu çıkmazdan kim kurtaracaktır?

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler.

Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

OKU ➤  Hülya Avşar'dan Aleyna Tilki'ye uğur yüzüğü

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü.

Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi? Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı.

Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti.

Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı.

Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi. Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı.

OKU ➤  Arzu Yanardağ sevgilisiyle Nişantaşı'nda

Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi? İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın