PAYLAŞ
Deniz Seki

3 yıldır cezaevinde tutuklu bulunan Deniz Seki cezaevinden çıkar çıkmaz tatile gidecek

Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yaklaşık 3 yıldır ‘Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’nde tutuklu bulunan Deniz Seki, artık tahliye için gün sayıyor. Seki, hapisten çıkınca ilk iş olarak Avrupa’ya tatile gidecekmiş.

ÜNLÜ ŞARKICI 17 HAZİRAN’DA TAHLİYE OLACAK

17 Haziran’da tahliye edilecek olan Deniz Seki, özgürlüğünün tadını çıkarmak için şimdiden plan yapmaya başladı. Seki’ye yakın kaynaklar, sanatçının cezaevinden çıkar çıkmaz sevgilisi Faruk Salman’la birlikte Avrupa’ya gitmek istediğini açıkladı.

DENİZ SEKİ NEDEN CEZAEVİNDE?

“Uyuşturucu temin etmek” suçlamasıyla 2 Şubat 2009’da tutuklanan Deniz Seki, 220 gün hapis yattıktan sonra 24 Ekim 2009’daki ilk duruşmasında tahliye edildi. Devam eden davada Özel Yetkili İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, “kokain satın alıp içmek” ve “başkalarına uyuşturucu temin etmek” suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezasının Yargıtay’da onanması üzerine 30 Mayıs 2014’te hakkında yakalama kararı çıkarılan Deniz Seki, ortadan kayboldu. Ancak firariyken hukuki mücadelesini sürdürmeye devam etti. Önce “kadın hastalıkları” nedeniyle kanser olma riski bulunduğunu belirterek infazının ertelenmesini talep etti. Adli Tıp Kurumu, Seki’nin hastalığının cezaevinde kalmasına engel olmadığı yönünde rapor hazırlayınca, infazın ertelenmesi talebi reddedildi. Seki’nin avukatları, bu sefer de adil yargılama hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne ve Adalet Bakanlığı’na başvurdu. Ancak bu başvuru henüz sonuçlanmadı.

OKU ➤  Onurunu kıracak iş yapmam!

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın