PAYLAŞ

Şarkıcı Cenk Eren, gece saatlerinde acı haberle sarsıldı. Annesinin ölümünü Twitter hesabından duyuran Cenk Eren “Anacığım hakkın rahmetine kavuştu” dedi.

Cenk Eren, acı haberi sosyal medya hesabı Twitter’dan duyurdu. Paylaşımında “Anacığım hakk’ın rahmetine kavuştu. Bugün (26/04) Ankara Karşıyaka Camii’nde ikindi namazına müteakip Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecektir.” dedi. Takipçileri de başsağlığı dileyerek Cenk Eren’in acısını paylaştı.

 

SOLUNUM YETMEZLİĞİ NEDENİYLE HASTANEYE KALDIRILMIŞTI.

 

Cenk Eren, annesine bağlılığı ile biliniyordu. Cenk Eren’in annesi solunum yetmezliği nedeniyle 2015 yılında hastaneye kaldırılmış ve uzun süre yoğun bakımda tutulmuştu. Cenk Eren annesinin başından bir an olsun ayrılmamıştı.

Cenk EREN KİMDİR?

Esas adı Yüksel Venedik olan Cenk Eren, 1966 yılında Ankara’da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu’nda 1 sene dansçı olarak görev aldı. Sahne hayatına başlamadan önce en yakın arkadaşı Murathan Mungan kendisine Cenk Eren adını koyar.

Müzik hayatına ilk kez yine Ankara’da çeşitli gece klüplerinde sahne alarak başladı. 1985 yılında “Ankara Radyosu Çok sesli Gençlik Korosu”nda korist olarak görev almaya başladı. Sahne çalışmaları ağır basınca Ankara Radyosu’ndan istifa edip, gece klübü çalışmalarına devam etti.

1986-1988 yılları arasında İzmir Narlıdere’de İstihkam Okulunda askerlik görevini yaptı.

1990 senesinde Alanya’ya gitti ve 3 sene boyunca Alanya’da yaşadı ve sahne çalışmalarına burada devam etti. 1993 senesinde İstanbul’a geldi. 1995 yılında ilk albüm “Ve Cenk Eren” piyasaya çıktı. Aynı dönemde İstanbul’da gece klüplerinde sahne almaya başladı.

OKU ➤  Murat Yıldırım'dan müjde!

2000 yılında Star TV’de öğleden sonra kuşağında “Yıldız Savaşları” isimli TV programını gerçekleştirdi. 2002 yılında Nükhet Duru ile “Muhteşem İkili” projesine başladı. İstanbul Günay Restaurantta başlayan bu projeyi çeşitli organizasyonlarda ve Show TVd’e bir TV programında devam ettiler.

Türkiye’nin belli başlı bütün büyük müzikhollerinde çalıştı. 7 albüm yaptı.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın