PAYLAŞ

Cazın yaşayan efsanelerinden Mulatu Astatke İstanbul’da

Cazın yaşayan efsanelerinden Mulatu Astatke İstanbul’da… Mulatu Astatke, 1 Nisan Cumartesi akşamı Red Bull Music Academy Night kapsamında Babylon’da sahne alacak.

Ethio-jazz’ın öncüsü kabul edilen Etiyopyalı müzisyen, besteci ve aranjör Mulatu Astatke, Etiyopya’nın geleneksel müziğine, Latin ve caz enstrümanlarından tumba ve bongoyu dahil ediyor.

Berklee College of Music’in ilk Afrikalı öğrencisi olan usta isim, sayısız başarılı albüme imza atarak Avrupa’dan Amerika’ya pek çok sahnede performans sergilemeye devam ediyor.

Babylon’da müzik Mulatu Astatke’nin ardından Midnight Session’da Nusaibin ile devam ediyor.

Aranjman ve elektronik enstrümanlarda Moguz’un (sampling, synths, drum machines), perküsyonda Tarık Aslan’ın (erbane/def, bendir, djembe, dehollo, darbuka, cajon, tabla, bongo, udu) bir araya getirdiği dört kişilik ekip doğunun enstrümanlarını, modern elektronik altyapılarıyla buluşturuyor.

Konuklar ve projelerle büyük bir topluluğa dönüşen Nusaibin Doğu ve Batı arasında köprü kurarken kalıpları reddediyor.

Cazın yaşayan efsanelerinden Mulatu Astatke İstanbul’da… Babylon’da müzik Mulatu Astatke’nin ardından Midnight Session’da Nusaibin ile devam ediyor. Aranjman ve elektronik enstrümanlarda Moguz’un (sampling, synths, drum machines), perküsyonda Tarık Aslan’ın (erbane/def, bendir, djembe, dehollo, darbuka, cajon, tabla, bongo, udu) bir araya getirdiği dört kişilik ekip doğunun enstrümanlarını, modern elektronik altyapılarıyla buluşturuyor.
Cazın yaşayan efsanelerinden Mulatu Astatke İstanbul’da…. Cazın yaşayan efsanelerinden Mulatu Astatke İstanbul’da… Mulatu Astatke, 1 Nisan Cumartesi akşamı Red Bull Music Academy Night kapsamında Babylon’da sahne alacak.
OKU ➤  Ünlü çift gizlice evlendi

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın