PAYLAŞ
çağla şıkel

Çağla Şıkel çocuklarıyla piknik yaptığı fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı. Takipçileri bacaklarının inceliğine takıldı.

Çağla Şıkel havanın güzel olmasını fırsat bilip dışarıda çovuklarıyla birlikte küçük bir piknik yaptı. Ardından Şikel, oğullarıyla simit yerken çektirdiği fotoğrafı Instagram hesabından “Havalar güzel olunca biz” notunu ekleyerek paylaştı.

BACAKLARINA TAKILDILAR

Buraya kadar herşey çok normal. Ancak takipçilerinin yorumları gözlerden kaçan gerçeği bir kez daha gündeme getirdi. Takipçileri Şıkel’in fotoğrafının altına “bacaklarının ince olmasına” takıldı.

çağla şıkel

Bacaklar incelir mi?

Bölgesel kilo kaybı çok sık konuşulur ama başarısı yok denecek kadar azdır.
Özellikle karın, basen ve bacak bölgesinde yağ birikimi genetik, hormonal ve metabolik süreçlerin kontrolü altında olduğundan kolay kolay başarılamaz. Erkeklerden farklı olarak yağlar kadınlarda bacak ve basenlerin üst kısımlarında daha sık depolanır. Menopoz sonrasında ise iyice belirginleşir. Kadınlarda yağların nerede depolanacağını belirleyen temel faktör genlerdir. Eğer anneniz, teyzeniz kalça ve bacak bölgelerinden kilo almışsa benzer bir kader muhtemelen sizi de beklemektedir.

Hiçbir uzmanın kalça, basen veya bacak incelten özel bir diyet uygulayarak sizi inceltebileceğini düşünmeyin. Bacaklarınız ve kalçanızdaki incelme yalnızca vücudunuzdaki genel incelmenin bir parçası olabilir. Yani karın, basen veya bacak incelten özel diyetler yoktur. “Var” diyenler de sizden başka şeyler bekliyordur! Özel egzersizler ile bacaklarınız belki forma sokulabilirler, sıkılaştırılabilirler ama incelmezler. Hiç kimse size verdiği özel bitkisel haplar ile de bacak veya karın yağlarınızı ortadan kaldıramaz, azaltamaz. Yani “CLA karın yağlarını yakıyor”, “Carnitin kalça kaslarını eritiyor”, “Tere tohumu bacakları inceltiyor” gibi bilgiler “şehir efsaneleri”nden başka bir şey değildir.

OKU ➤  Aleyna Tilki Konserinde Vantilatör Krizi

Kaynak: Osman Müftüoğlu

ÇAĞLA ŞIKEL KİMDİR?

Çağla Şıkel, 2 Ocak 1979’da, Asuman ve Hüseyin Şıkel çiftinin ikinci çocuğu olarak İstanbul’da doğdu. Mali müşavir olan babası Karslı bir Azeri, ev hanımı olan annesi ise Adanalıdır.Berna adında bir ablası vardır.

Çağla Şıkel, eğitim hayatına İstanbul’da 1985-1989 tarihleri arasında Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu ile başlamış ve ilkokul 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimi almıştır. İlkokulu bitirdikten sonra 1990-1993 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda ortaokul eğitimini tamamlamıştır. 1993-1996 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda lise öğrenimini bitirip ardından 1997-1999 yıllarında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda lisans eğitimi almış ve 1999 senesinde mezun olmuştur.

Kariyeri
Çağla Şıkel, 1996 yılında Odessia adlı sinema filminde oynadı ve 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci oldu. Sonrasında katıldığı Seyşel Adaları’nda yapılan Miss World 97 güzellik yarışması ile dünya dördüncüsü yani Avrupa Güzeli (Europe’s Queen of Beauty) ödülünü aldı.

1997-2003 tarihleri arasında Fransa, ABD, Almanya, Çin, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır’da defilelere çıktı. 2004 yılında Cennet Mahallesi’nde ve 2008’de Görgüsüzler dizisinde oynadı.

Eğitimini aldığı ancak, uzun süre ara verdiği baleye, tam 16 yıl sonra, 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde Samsun Devlet Opera ve Balesi dansçılarıyla, “Bach Alla Turca” adlı bale eseriyle, 10-11 Ağustos 2013 tarihlerinde sahne alarak geri döndü.

OKU ➤  Alişan Eski Sevgilisine Aldığı Hediyenin Aynısını...

Kişisel yaşamı
Çağla Şıkel 2002 yılında kendisi gibi manken olan Bozok Gören ile kısa süreli bir aşk yaşadı. Daha sonra Beyazıt Öztürk ile bir birlikteliği oldu

Çağla Şıkel yaklaşık 4 sene pop şarkıcısı Emre Altuğ ile birlikte kaldı. Çift 10 Ağustos 2008 tarihinde eğlence mekanı Sortie’de evlendi. Şıkel, 18 Aralık 2008’de ilk bebeğine hamile olduğunu açıkladı. Fakat aynı hafta aniden rahatsızlanarak bebeğini düşürdüğünü öğrendi. 31 Ekim’de Kuzey adını verdiği bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Uzay adında bir oğlu daha vardır.

Çağla Şıkel ve Emre Altuğ çifti 12 Ocak 2015 tarihinde boşandı

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın