Brezilyalı ünlü aktris Daniele Suzuki İstanbul’da

Brezilyalı ünlü aktris Daniele Suzuki İstanbul'da.. Sultanbeyli Belediyesi tarafından desteklenen Mülteciler Derneği’nin çalışmaları uluslararası kamuoyunda dikkat çekmeye devam ediyor.

PAYLAŞ

Sultanbeyli Belediyesi tarafından desteklenen Mülteciler Derneği’nin çalışmaları uluslararası kamuoyunda dikkat çekmeye devam ediyor.

Hollywood yıldızı Lindsay Lohan’ın ardından Brezilyalı aktris Daniele Suziki de derneği ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Suziki, “Burası bizim için ilham verici. Ülkeniz, mülteci kampları çok güzel” dedi.

Derneğin çalışmalarından oldukça etkilendiğini ifade eden Suziki, “Brezilya halkını mültecilere karşı bilinçlendirmek için pek çok çalışma yapmalıyız. Farkındalık oluşturmayı ve mülteci projesini aynı anda yapmalıyız. Basından ülkenizdeki iyi haberleri alamıyoruz. Sadece savaşlar ve kötü haberler bize ulaşıyor. Lübnan’daki mülteci kamplarını gördükten sonra burada böyle projeleri dinlemek bizim için ilham verici. Buradaki sistemi Brezilya’da uygulamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Ülkeniz, mülteci kampları çok güzel”

Türkiye’ye gelmeden önce ülkedeki sivil toplum kuruluşlarını da incelediklerini kaydeden Suziki, “Brezilya’da mültecilerle STK’lar ilgileniyor. Burada şunu gördük. Hükümet STK’larla birlikte mültecilere yardım ediyor. Biz de yalnızca 9 bin mülteci var. Bu bizim için ayıp. Biz de Brezilya halkında farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu farkındalık olsun diye projenizi almak istiyoruz. Ünlülerin de bir farkındalığı yok. Biz onlara konunun ne olduğunu anlatacağız. Biz buraya gelmeden önce şunu düşündük. “3 milyon mülteci var. Demek ki kaos var” dedik. Buraya geldiğimizde hiç birinin öyle olmadığını öğrendik. Ülkeniz çok güzel. Mülteci kampları çok güzel. Bunun sadece bir algı olduğunu gördük. Burada mültecilerin mutlu olduğuna şahit olduk” şeklinde konuştu.
Mülteciler Derneği Başkanı ve aynı zaman da Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü de Daniele Suziki’ye eşlik etti. Söğütçü mülteciler toplum merkezini Suziki’ye gezdirdi. Suzuki özellikle ana okulunda çocuklarla vakit geçirdi ve yakından ilgilendi.

OKU ➤  Eşine 'böcek' davası açtı! Dilek Birgen kimdir?

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın