PAYLAŞ

Birce Akalay: Çok yoruldum artık! Birce Akalay, önceki gün Nişantaşı’nda objektife takıldı.

Ünlü oyuncu Birce Akalay , eski eşi Sarp Levendoğlu’nun Derya Şensoy’la birlikte görüntülenmesi hakkındaki soruları yanıtlamadı. Birce Akalay, “Konuşmayacağım. Söyleyeceğim şeyin hiçbir değeri yok şu an. Her gün gazetelerde kendimi görmekten yoruldum artık. Çok rahatsız oluyorum” dedi.

BİRCE AKALAY KİMDİR?

Birce Akalay 19 Haziran 1984, İstanbul doğumlu. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde lise eğitimini tamamladı (2003). Aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümündeki eğitimini tamamlamadı fakat Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

2004 Türkiye Güzelik yarışmasında üçüncü olduktan sonra Avrupa Güzelik yarışması’da Türkiye’yi temsil etti ve yarı finale çıktı. 2004-2007 yılları arasında Star TV ve Tv8’de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Özel ve 8.Etap gibi programları da hazırlayıp sunmuştur.

Birce Akalay 2007 yapımı olan Kader ve yine 2007 yapımı Senin Uğruna dizisinde başkarakterleri canlandırmıştır. Aynı zamanda 2008Asi adlı TV dizisine konuk oyuncu olarak bir süreliğine katılmıştır. Bunların yanı sıra oyuncu 2008’de vizyona giren Son Ders ve 2009 Ekim aynında vizyona giren Nefes filmlerinde rol almıştır…

2009 yılında ekrana gelen Alayına İsyan isimli dizinde de Sevtap rolü ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009’un Eylül ayında Sizi Seviyorum isimli sinema filminde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır. 2009’da yeni sezon dizilerinden Kış Masal’nda Zişan rolüyle izlediğimiz Birce Akalay’ın aynı yıl TRT Müzik kanalında başlayan ve TV8’de devam eden programı Sinema Dünyası bir yayın dönemi devam etmiştir.

OKU ➤  Tek celsede boşandılar!

Avşar Film yapımı olan ve Yer Gök Aşk adlı dizide Havva karakteriyle Murat Ünalmış ile baş rolleri paylaşan Birce Akalay, aynı zamanda rol arkadaşı Ünalmış’la 2011 yılının Mayıs ayında dünya evine girmiştir. 2012 yılında ise 1,5 yıllık evlilikten sonra boşanmışlardır.

2013 yılında yakında atv ekranlarında Başbakan Adnan Menderes’in hayatını konu alan “Ben Onu Çok Sevdim” dizisinde Türkiyenin Opera Sanatçısını oynadı. 2013 yılında TRT1’de yayınlanan “Böyle Bitmesin” dizisine konuk oyuncu olarak katılmıştır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın