PAYLAŞ

Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu ile Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren birbirine girdi. Haşmet Babaoğlu, Taşgetiren’e “mahcup hayırcı” derken Ahmet Taşgetiren ise “Çamur adam” diye karşılık verdi.

Birbirlerine girdiler

Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, dünkü yazısında Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren’e yüklendi.

Babaoğlu, “Milli medyada yazıp çizmesine rağmen Avrupalılarla birlik halinde kendi milletini korkutanları anlayabilir miyiz? Asla!” dedi. “Bin dereden ‘taş’ getiren” diyerek isim vermeden Ahmet Taşgetiren’i işaret eden Babaoğlu, “Hiç utanmadan köşesinden kendi milletini krizle, darbeyle, savaşla korkutmak için bin dereden ‘taş’ getiren mahcup ‘hayır’cılara baktıkça… Pes, diyorum… Bu kadar alçaklık olmaz, olamaz” ifadelerini kullandı.

“BİR ÇAMUR ADAM”

Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren de bugünkü yazısının sonuna isim vermeden “Ona” diyerek bir not ekledi.

Taşgetiren, “Bir çamur adam. İkide bir Taşgetiren’e yapışmaya çalışıyor. Ama tutmaz. Sen önce çamurluktan çık, adam ol. Sana senin kelimelerinle hitap etmeyeceğim. Çünkü kalemim kirlenir” sözleriyle Babaoğlu’na yanıt verdi.

Haşmet Babaoğlu kimdir?

Haşmet Babaoğlu, (d. 8 Mayıs 1955, Bursa) Türk gazeteci, yazar.

1955 yılında Bursa’da doğdu. İstanbul’da Anadolu yakasında çocukluk ve gençlik, Avrupa yakasında ise olgunluk çağını yaşadı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu.

Gazeteci, çeşitli dergilerde ve gazetelerde editörlük yaptı, şimdi köşe yazarı. Herkes Birbirine Sevgi Herkese Karşı (1998), Bekle Beni Gelmeyeceğim (2001), Rüyalarını Ver Bana (İthaki, 2003) ve Haydi Kıralım Hayallerimizi (ithaki, 2004) adlı kitapları bulunmaktadır.

OKU ➤  Fransa'yı temsil eden Iris Mittenaere 'Miss Universe'

Köşe yazarlığını Sabah gazetesinde sürdürmektedir. NTV’de “90 Dakika” programında Fuat Akdağ, Mehmet Y. Yılmaz ve Hıncal Uluç ile birlikte spor yorumculuğu yaptı. ATV’de yayınlanan “Yaşamdan Dakikalar” adlı söyleşi programında Hincal Uluc,Sunay Akın, Nebil Özgentürk ile birlikte yorumculuk da yapmıştır. Bugünlerde Selahattin Yusuf ve İsmail Kılıçarslan ile birlikte TVNET kanalında Bize Müsaade programını yapmaktadır.

Ahmet Taşgetiren kimdir?

Ahmet Taşgetiren (1948, Kahramanmaraş), Türk yazar ve gazeteci.

1965 yılında Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’nden, 1970 senesinde ise İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü’nden mezun oldu. Yeniden Milli Mücadele, Pınar, Türk Edebiyatı dergilerinde makaleler yazdı. Bayrak, Tercüman ve Zaman gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Yeni Şafak gazetesinde 10 yıl boyunca baş yazarlık yaptıktan sonra dönemin hükümetini eleştiren bir yazısı yayınlanmadığı için istifa etti. Aralık 2013’te Bugün gazetesinden ayrıldı. Aksiyon dergisinde köşe yazarlığı yaptı. Burç FM’de günlük yorumlar, Mehtap TV’de ise haftalık program yaptı.

Altınoluk dergisinde genel yayın yönetmenliği, Star gaztesinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından Demokratik açılım ve çözüm süreci[1] kapsamında oluşturulan Akil İnsanlar Heyetinde 04 Nisan 2013 – 19 Haziran 2013 tarihileri arasında İç Anadolu bölgesi başkanlığını yapmıştır. Süreç içerisinde Kayseri, Karaman, Konya, Niğde, Eskişehir, Nevşehir, Kırşehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Ankara’da STK’lar ile çeşitli toplantılar yapılmıştır. Kaynak: Vikipedi

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın