PAYLAŞ

Beni nasıl tanıdınız? Şebnem Sönmez önceki gün Bebek’te yürüyüş yaparken görüntülendi.

Sıcak havalara rağmen kapşonunu çıkarmayan Sönmez, muhabirlerin görüntü almasından rahatsız oldu.

Kendisine yöneltilen soruları cevapsız bırakan Sönmez, “Bu halimle beni nasıl tanıdınız” dedi.

Bir Demet Tiyatro ile adını geniş kitlelere duyuran 48 yaşındaki Dönmez, son olarak Bütün Kadınların Kafası Karışıktır tiyatro oyununda ve Aşk Tesadüfleri Sever filminde rol almıştı.

Şebnem Dönmez kimdir?

Şebnem Dönmez (d. 17 Mayıs 1974, Salzgitter), Türk oyuncu.

1996’da Murat Başoğlu ile sunduğu Sabah Şekerleri ile çıkış yakaladı. Program, bir dönem sabahları yapılan müzik-eğlence programları furyasının öncüsü oldu. Murat Başoğlu ile iyi bir ikili olunca 1997’de Star TV’de Görevimiz Tehlike isimli bir yarışma programı sundular. 1998’de ise Dönmez Star TV’de bir showgirl olarak tüm hünerlerini sergilediği Cumartesi Gecesi Ateşi’ni sundu.

2000’lerde ise dizi ve sinema dünyasındaki başarılarıyla gündeme geldi. Televizyonda Aslı ile Kerem (2002) ve Ölümsüz Aşk (2003) ile kariyerini sağlamlaştırırken sinema macerası 2002 tarihli bağımsız film Kolay Para Kazanma Kılavuzu ile başladı. 2004’te Neredesin Firuze, 2006’da Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, 2009’da Vali filmlerinin başrollerinde yer aldı. 2007 yılında BKM’de Oyunun Oyunu isimli tiyatro oyununda beğeni topladı.

Kendisi aynı zamanda Live Earth’ün Türkiye temsilcisi olup Al Gore’un İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantıya basın sözcüsü olarak katılmıştır. 2013 yılında kadrosuna dahil olduğu Kuzey Güney dizisinin finaline kadar “Melda Yalgın” karakterini canlandırmıştır. Sonrasında Med Cezir dizisinde 2 yıl boyunca oynamıştır.

OKU ➤  O Ses Türkiye'nin birincisi Hadise oldu! (İşte O Ses Türkiye şampiyonu)

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın