PAYLAŞ

Bakmayın böyle sosyetik göründüklerine! Yeşilçam filmi gibi

Televizyonda bazen eski Yeşilçam filmlerine denk geliyoruz. İki sevgili var ama dolandırıcılık kanlarına işlemiş. Böyle filmleri hatırlarsınız. İşte bu haber de eski Yeşilçam filmlerini aratmayacak cinsten. Gerçi o zaman böyle ileri teknoloji, bilgisayar, flashback falan yoktu ama dolandırıcı yine de dolandırıcıdır.

İşte o haber!

İstanbul’da bir çete, 100 bin kişinin hesabından 15 milyon lira çekti. Paraları lüks hayatla harcadığı belirlenen çetenin bilgisayarında, savcı ve hâkimlerin bile kart bilgileri çıktı.

Son yılların en büyük vurgunlarından biri, İstanbul’da bazı banka müşterilerinin, bilgileri dışında hesaplarından para çekildiği şikâyetiyle Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığı’na başvurmasıyla ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre, Cumhuriyet Savcısı Selahattin Kanbur, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne olayın araştırılması talimatı verdi. Polis, 2014 yılında banka dolandırıcılığından gözaltına Metin E.’nin ismine ulaştı. Bu kişinin Beşiktaş’ta lüks bir rezidansta 12 bin liraya ofis tuttuğu, internet sitesi kurup, bir elemanını bankada işe sokup, binlerce müşterinin hesap bilgilerini flaş belleklerle ‘çaldığı’ anlaşıldı.

5 MİLYON KART BİLGİSİ

Çetenin, 100 bin kişinin hesabından 15 milyon lira çektiği belirlendi. Siber Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonu sonucu, çete lideri Metin Erat ve 16 kişi gözaltına alındı. Ele geçen bilgisayarlar ve flaş belleklerde tam 5 milyon kişiye ait kart bilgisi bulundu. Dosyalardan, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Selahattin Kanbur ile aynı adliyedeki bazı hâkimlerin de kart bilgileri çıktı. Metin E.’nin 11 kişi tutuklanırken, 5 kişi adli kontrol kararıyla serbest kaldı. Polis, bilgisayarlardaki şifreli dosyaların kırılarak açılmasına devam edildiği, yeni kart bilgilerinin çıktığını bildirdi.

OKU ➤  Dünya prömiyeri 3-6 Nisan'da

Çetenin elebaşısı Metin E.’nin Beşiktaş’ta bir rezidansta ofis tuttuğu, dolandırıcılıktan kazandığı paraları lüks bir hayat yaşayarak harcadığı ortaya çıktı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın