PAYLAŞ

2013 mayıs ayından beri beraber olduğu Atakan Koru’yla nikah masasına oturmaya hazırlanan Azra Akın’ın, Türk örf ve adetlerine uygun telli duvaklı köy düğünü yapmak istediği ortaya çıktı.

2002 Dünya Güzeli Azra Akın da evliler kervanına katılmaya hazırlanıyor. Akın, 2013 mayıs ayından beri beraber olduğu Atakan Koru’yla nikah masasına oturacak.

“EVLİLİK PLANI YAPIYORUZ” DEMİŞTİ

Geçen hafta sonu sevgilisiyle samimi pozlar veren ve mutluluğu gözlerinden okunan Azra Akın, “Kısmetse evlilik planı yapıyoruz, çok mutluyuz.” demişti.

BU YAZ NİKAH MASASINA OTURACAKLAR

Dün de perde alışverişinde görüntülenen Akın, “Bu yaz evlenmeyi düşünüyoruz” diyerek, tarih verdi. Hollanda doğumlu olan Akın, düğünü Türkiye’de yapacaklarını vurguladı.

KÖY DÜĞÜNÜ YAPACAKLAR

Ünlü mankenin müstakbel eşiyle Türk örf ve adetlerine uygun telli duvaklı köy düğünü yapmak istediği ortaya çıktı. Ağustos ayında kıyılacak olan nikah damat Atakan Koru’nun memleketi Edirne Keşan’da yapılacak. Akın, daha önce sevgilisinin ailesinin yaşadığı Keşan’da kalmış ve müstakbel kayınpederi ve ailesiyle Yenimuhacir beldesinde bir restoranda görüntülenmişti.

AZRA AKIN KİMDİR?

8 Aralık 1981, Almelo doğumludur. 2002 Türkiye Güzeli seçilen Azra Akın, ardından da 2002 Miss Universe’de Kainat Güzeli seçilmiştir. 1998 yılında Elite Model yarışması Türkiye ayağında birincilik kazanmıştır. Daha sonra 2002 yılında Star Tv’nin düzenlediği Türkiye güzellik yarışmasında birinci olmuştur.

Bu yarışma sonucu Miss World yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır. İlk olarak Nijerya’da düzenlenmesi planlanan yarışma, bu ülkede Aminwe Lawal adlı kadının evlenmeden çocuk sahibi olması ve bunun sonuncunda ölümle cezalandırılmasını protesto için birçok ülke tarafından boykot edilme tehlikesiyle karşılaşınca Londra’ya alınmıştır.

OKU ➤  Survivor Berna'dan Ogeday'a: Ne salladın be!

Yarışma sonucunda Miss World unvanını 1932’de Keriman Halis’in ardından Türkiye’ye Istanbul’a ikinci defa getiren kişi olmuştur.

Bu unvan 1954’te bir Mısırlı güzele verilen dünya güzelliği ödülünden bu yana nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman olan bir ülkeye gitmemişti.

Manken – modellik yapmaya devam eden Azra Akın, aynı zamanda reklamlarda ve TV dizilerinde oyunculuk da yapmaktadır. 2004’te başrolü Tamer Karadağlı ile paylaştığı Yağmur Zamanı adlı dizide Eylül karakterini canlandırmıştır. 2009’da Sadri Alışık Tiyatrosu’nda 72. Koğuş adlı oyunda rol almıştır. Acun Medya tarafından Show Tv’de düzenlenen Ypk Böyle Dans yarışmasında yarışmacı olarak bulunmuştur.

2011 yılında Star TV’de yayınlanan Geniş Aile dizisinde rol almıştır. 2012’de M.U.C.K dizisinde müzik öğretmeni olan Elif Hoca karakterini canlandırmıştır. 2014 yılında yayınlanan Galip Derviş dizisinde konuk oyuncu olarak Gülten rolünü canlandırdı.

Son olarak 2014 yılında konuk olarak Arkadaşım Hoşgeldin’e katılmıştır. Eylül 2014’te vizyona giren Çilek isimli filmde başrol olarak oynamıştır. 2015’te başrollerini İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu’nun paylaştığı Poyraz Karayel dizisine Çiğdem karakteriyle katıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın