PAYLAŞ

Usta sanatçı Edip Akbayram,  sanat yaşamının 45’inci yıldönümü nedeniyle düzenlediği yaz konserleri serisine Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden başladı.

Ayvalık Belediyesi’ne ait Açık Hava Tiyatrosu’nda yüzlerce hayranıyla bir araya gelen Edip Akbayram’ı protokol koltukları yerine halkın arasına karışarak konseri izleyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ile Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da yalnız bırakmadı.

45 yıllık sanat geçmişinde her biri dillerden düşmeyen şarkılarını Ayvalıklılar için seslendiren usta sanatçıya, kızı Türkü Akbayram Çınar ve amfi tiyatroyu dolduran yüzlerce hayranı da vokalistlik yaptı.

‘Güzel Günler Göreceğiz’ adını taşıyan konserlerinin ilk etabı olan Ayvalık’ta sahneye çıkmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Akbayram, “Sanat yaşamımda 45’inci yılımı sürdürüyorum. Sanat dünyasında var olmaya çalışıyorum. 45’inci yılımızı Türkiye’nin yaşamış olduğu karamsar bir siyasi politika içinde biz yine de dinleyicilerimize ‘Güzel Günler Göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz’ şarkılarını söyledik ve söylüyoruz. Konserimizin adı da zaten, ‘Güzel Günler Göreceğiz’ Bu yüzden de ben bu ülkenin bir sanatçısı olarak hiçbir zaman karamsar olmadım. Karamsar da olmayacağım. Sizlerin de umudu her zaman yüreğinizde ve beyninizde yaşatacağınıza inanıyorum. Çünkü bu ülke, bizim ülkemiz. Bu Cumhuriyet, bizim Cumhuriyetimiz Son 150 yılın siyasi konjonktürüne baktığız zaman, dünyada hiçbir lider kendi ulusunun çocuklarına bayram hediye etmemiştir. Onu bir kişi hediye etmiştir. Bana göre dünyanın en büyük devrimcisi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. O’nu şükranla anıyorum. Herkes bilsin ki; bu ülkede Cumhuriyetin bekçileri yaşıyor ve yaşayacaktır” diye konuştu.

OKU ➤  Edip Akbayram: Ölümden döndük

Yaklaşık 2 saat sahnede kalan Edip Akbayram, konseri sahne kıyısından izleyen Turgay Ezer adlı engelli bir vatandaşın yanına kadar giderek tokalaşmayı ihmal etmezken, konser sonunda Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer usta sanatçının 45’inci sanat yıldönümünü kızı Türkü’ye bir buket çiçek takdim ederek kutladı.

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın