PAYLAŞ

Oğluna anlattığı masallar sayesinde, çocuklar için öyküler yazmaya başlayan yazar Aytül Akal, çocuklar ülkesi KidZania’da okurlarıyla buluşuyor. Kertenkele masalını çocukların sorularıyla birlikte şekillendirecek olan Akal, miniklerin hayal gücü ile birleşen masallar anlatacak. Masal dünyasının kapıları, 3 Şubat Cuma günü saat 14.00 ve 16.00’da iki kez KidZania Şehir Tiyatrosu’nda açılacak.

Masal yazarı ve anlatıcısı, Aytül Akal ilk öyküsünü 2,5 yaşındaki çocuğunun ‘masal isteğiyle’ kurguladı. Uyumadan önce annesinden bir masal dinlemek isteyen küçük çocuk, annesinin okuduğu kitapların aksine bu kez, ‘kertenkele’ masalını dinlemek istiyordu. O güne kadar hiç ‘Kertenkele masalı’ duymamış olan Akal, ‘Bir varmış, bir yokmuş…’ diyerek masalına başladı. Bir sonraki cümlenin ne olacağını kendisi bile bilmeden, su gibi başladığı masalına, küçük oğlunun yardımlarıyla devam etti. Yazarının bile bilmediği, küçük çocuğunun sorularıyla şekillenen masal bittiğinde Aytül Akal ilk masalını oluşturmuştu bile: Küçük Kertenkele. 1988 senesinde ilk kez yazdığı masalla çocuk öykücülüğüne başlayan Akal’ın 150’den fazla kitabı bulunuyor. Şimdi aynı masalı yine çocuklarla paylaşmak isteyen Akal, minik katılımcılarıyla KidZania Şehir Tiyarosu’nda buluşacak.

8 bin metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren KidZania’da, karne tatili boyunca tüm çocuklar, 65 aktivite alanında kendi becerilerine ve ilgi alanlarına göre 100’e yakın rolü deneyimleyerek hem eğleniyor hem de öğreniyor. Eğlence hız kesmeden devam ederken, 3 Şubat Cuma saat 14.00 ve 16.00’da iki kez Çocuklar Ülkesi KidZania’da çocuklarla bir araya gelecek olan Aytül Akal, etkinlik sonrasında kitabını yanında getirenlerin kitaplarını imzalayacak.

OKU ➤  Çağla Şikel ve Özlem Yıldız aynı kaderi paylaşıyor

KidZania, 21 Ocak’tan 5 Şubat’a kadar haftanın her günü saat 10.00-20.00 saatleri arasında açık!

KidZania Adres: Akasya Acıbadem, Ankara Devlet Yolu Haydarpaşa Yönü 4.km Çeçen Sk. Acıbadem / Üsküdar 34660 İstanbul Turkey Telefon: 0850 200 54 39

BİR CEVAP BIRAK

Yorumunuzu girin
Adınızı buraya yazın